Aerolinka Spirit se spojí s aerolinkou Frontier a vytvoří tak pátou největší aerolinku v USA

Přidat na Seznam.cz

Nízkonákladoví američtí dopravci Spirit a Frontier v pondělí oznámili, že se spojí, aby vytvořili konkurenceschopnou nízkonákladovou leteckou společnost, která má podle jejich slov v odvětví ohrozit dominantní postavení větších konkurentů, informuje server Ffi a server NbcNews.

Při započtení dluhu a dalších závazků činí hodnota transakce 6,6 miliardy dolarů (kolem 140 mld korun) a očekává se, že bude uzavřena ve druhé polovině roku, dokud ji neschválí americké antimonopolní úřady.

„Tato transakce se soustředí na vytvoření agresivního konkurenta v oblasti ultra nízkých cen letenek, který bude ještě lépe sloužit našim hostům, rozšíří kariérní příležitosti pro členy našeho týmu a zvýší konkurenční tlak, což povede ke snížení cen letenek pro spotřebitele,“ uvedl v prohlášení šéf společnosti Spirit Ted Christie.

Dohoda je, že Frontier Airlines bude kontrolovat 51,5 % nového subjektu a Spirit zbývajících 48,5 %, pak vytvoří pátou největší leteckou společnost v zemi po společnostech American, Delta, Southwest a United.

Společnosti Frontier a Spirit, které neoznámily nový název společné společnosti ani místo jejího sídla, uvedly, že se k sobě „dokonale hodí“ a jejich spojení ušetří spotřebitelům přibližně 1 miliardu dolarů ročně, tedy asi 21 miliard korun v přepočtu.

Nová letecká společnost by také disponovala flotilou více než 350 letadel a nabízela by 1 000 letů denně do 145 destinací v 19 zemích.

Zdroj: rfi.fr, nbcnews.com