Adidas poražen v soudní bitvě s Nike o tři pruhy

Přidat na Seznam.cz

Adidas a Nike se přou o tři pruhy. Tento týden však podle deníků Zeit a FAZ tento týden soud konečně rozhodl. A Adidas z toho dobře nevyšel.

Podle soudu už teď je jasné, že společnost Nike může prodávat kalhoty s pruhy. Pouze u jednoho designu kalhot bylo rozhodnuto, že prodáván nesmí být. Nelze tedy hodnotit jako dekoraci, ale jako velkou podobnost se značkou Adidas. Společnost Adidas tak utrpěla porážku. O rozsudku rozhodoval Vrchní zemský soud v Düsseldorfu na odvolání. Všech 5 typů kalhot totiž mělo být zakázáno prodat.

Legendární tři pruhy Adidas a spor

Sportovní oblečení Adidas je už od počátku charakterizováno třemi svislými bočními pruhy o stejné šířce. V současnosti to tedy znamená, že každý pruhovaný vzor, který je aplikovaný na boku, bez ohledu na provedení či jiné provedení oděvu, je právě přisuzován společnosti Adidas AG. Ovšem takové pruhy využívaly i další výrobci oděvů. Bohužel to není tak jednoduché, jak to vypadá. Je tedy vždy nutné zohlednit jak specifický vzor proužků, tak i další znaky na podezřelých kalhotách. Tento spor, který byl tento týden vyřešen, se týkal konkrétně pěti párů sportovních kalhot, které měly postranní pruhy. A společnost Nike tyto kalhoty chtěla prodávat v Německu.

Již dříve obě společnosti vedly soudní spor o svá práva na ochrannou známku. Například v roce 2005 soud zakázal společnosti Nike prodávat boty se dvěma pruhy, protože byly příliš podobné znaku Adidasu. Nakonec stejně díky odvolání uspěla společnost Nike.

Zdroj: Zeit, FAZ