Italské oblíbené místo pro levné bydlení nabízí další domy k prodeji za 50 korun

Přidat na Seznam.cz

Sicilské městečko Sambuca di Sicilia se chystá nabídnout třetí várku domů k prodeji za cenu od pouhých 3 eur (73 korun). Navazuje tak na své předchozí úspěšné prodeje v letech 2019 a 2021, kdy se domy prodávaly za pouhých 20 až 50 korun.

Prodej levných domů je součástí snahy několika italských měst vdechnout nový život oblastem, které se vylidňují. Starosta Sambuca Giuseppe Cacioppo je optimistický ohledně pokračující poptávky, zejména ze strany zahraničních kupujících.

První dvě várky výhodných domů přinesly ekonomice Sambuky přibližně 490 milionů korun díky novým podnikům, projektům rekonstrukcím a prodejům nemovitostí. Dosud bylo prodáno také přibližně 250 soukromých domů.

Na rozdíl od některých jiných měst vlastní sambucké úřady opuštěná obydlí, která prodávají, a proces prodeje je tak mnohem rychlejší. To je klíčovým faktorem jejich úspěchu. Místní obyvatelé, kteří chtějí vydělat na vysoké poptávce, se také vrhli na prodej garáží nebo starých opuštěných půd.

Dostupné domy jsou stavebně v pořádku, ale potřebují rekonstrukci.
Rekonstrukce obvykle začínají na 700 000 korun, ale v případě luxusních rekonstrukcí mohou přesáhnout 4 miliony. Mnoho nových obyvatel pochází z USA, což ve městě vytváří „malou Ameriku“.

Zdroj: CNN