Za měsíc by neměli na výplaty. Pak ale prodali videohru za miliardu
„Věděli jsme, že jdeme all-in. Ale já si byl jistý, že mám v ruce čtyři esa a že vyděláme hodně peněz,“ říká v rozhovoru Marek Rabas.
Marek Rabas, šéf a spoluzakladatel brněnského studia Madfinger Games, prozradil v rozhovoru pro CzechCrunch, že jejich hra Gray Zone Warfare se krátce po vydání stala nejprodávanější na světě a nyní se blíží k miliónu prodaných kopií. Tento úspěch je podle něj jen začátkem. Rabas vyjádřil ambiciózní cíle studia: „Z Gray Zone Warfare chceme mít ultimátní zážitek, kdy nám nebude nikdo schopen konkurovat. Chceme udělat tu nejlepší hru ve svém žánru.“ Tento výrok odráží jejich vysoké ambice a odhodlání dosáhnout vrcholu ve svém oboru.
Madfinger Games minulý týden oznámili, že jejich taktická střílečka Gray Zone Warfare, vydaná před měsícem, prodala 900 tisíc kopií. Základní verze hry se prodávala za 35 eur, což při jednoduchém přepočtu dává zhruba 800 milionů korun. Je důležité zmínit, že kromě základní verze jsou k dispozici i rozšiřující balíčky za 20 až 65 eur, což dále zvyšuje celkový příjem.
🧨#GZW Tactical Arsenal: Grenades
— Gray Zone Warfare (@GrayZoneWarfare) June 6, 2024
Backed into a corner? Unsure what's around the bend? The proper grenade can make all the difference.
Which grenade is your go-to problem-solver in #GrayZoneWarfare and why? 🤙 pic.twitter.com/3881lx780M
Marek Rabas uvedl, že z každých 35 eur se k firmě dostane zhruba polovina po odečtení daní, poplatků online obchodů jako Steam a licenčních poplatků. I přes tyto náklady byl vývoj hry plně pokryt a firma je nyní finančně stabilní. Rabas to shrnuje: „Vývoj hry se zaplatil, jsme spokojení, firma je zachráněna. Můžeme dělat věci, které chceme dělat, můžeme růst a nemusíme řešit spoustu blbostí, které tě trápí, když máš málo peněz.“
Přidáním dalších prodaných kopií a nákupů rozšiřujících balíčků je pravděpodobné, že celkový příjem přesáhne miliardu korun, což je pro Madfinger Games velký úspěch a umožní jim dále růst a vyvíjet nové projekty bez finančního stresu.
Madfinger Games se před vydáním Gray Zone Warfare nacházeli v kritické situaci. Marek Rabas, šéf studia, v rozhovoru přiznává, že v červnu by nebyli schopni zaplatit výplaty, a proto hru vydávali 30. dubna, aby jim ještě v květnu přišly peníze. Studio vědělo, že jde „all-in“, což znamená, že vsadili vše na úspěch této hry.
Gray Zone Warfare se rychle stala úspěšnou, s více než 900 tisíci prodanými kopiemi během měsíce od vydání. Rabas měl od začátku jasný cíl prodat milion kopií. Věřil, že na trhu existuje velký prostor pro tento styl hry, který velké firmy přehlížejí, a proto viděl obrovský potenciál pro jejich projekt. Tento cíl byl motivován i analýzou podobných her a firem, které dokázaly prodat vysoký počet kopií.
Zdroj: CzechCrunch