Secondhand – odpověď pro mnohé v krizi

Přidat na Seznam.cz

Vysoké ceny elektřiny, úrokové sazby a náklady na potraviny. Tenčí peněženky se obracejí na obchody s oblečením, nábytkem a nádobím z druhé ruky.

Získáváme více zákazníků a ti více nakupují, říká majitelka pražské provozovny second-handů Alena Petříková.

Podle majitelky společnosti se zákazníci v době recese vždy častěji obraceli na obchody s použitým zbožím. To, že jim i nyní přibývá zákazníků, proto asi není nijak zvlášť překvapivé.

„Nyní, když mají lidé více místa v peněženkách, je zřejmé, že second-hand, který má nižší cenu a je velmi dostupný, získává na síle,“ říká.

Společnost má 14 obchodů s použitým zbožím v Praze a středočeském kraji a od září zaznamenal na všech místech nárůst poptávky.

Secondhand je v poslední době obecně na vzestupu, nejen u skupiny zákazníků, kteří chtějí snížit svou uhlíkovou stopu nebo najít unikátnější zboží.

„Skupina, která skutečně potřebuje nakupovat z druhé ruky, aby ji zbylo na živobytí, se zvyšuje. A pravděpodobně se ještě zvýší, až se zvýší náklady na elektřinu, úroky a potraviny,“ říká paní Alena. „Inflace znamená, že mnohem více lidí se musí zamyslet.“ dodává závěrem.

Zdroj: redakce