Ztratil vše, ale teď je víc než vítěz. Osobní příběh doktora Vševěda z Na lovu vás dostane!
Televizní soutěž Na lovu je u diváků od samotného začátku velmi populární. Asi tím nejobávanějším katem je přezdívaný doktor Vševěd. Ten neměl v životě vždy na růžích ustláno. V současné době se mu ale docela daří.
Každý všední podvečer patří televizi Nova pořad Na lovu. Ve vědomostní soutěži se čtyři obyčejní lidé snaží přechytračit lovce, kterým jsou velmi inteligentní muži nebo ženy. V individuálním kole bojují soutěžící sami za sebe, následně musí vyhrát duel s lovcem a spolu s dalšími soutěžícími ze svého týmu dotáhnout do vítězného konce i finálovou štvanici.
Jedním z lovců je i RNDr. Jiří Martínek Ph.D. Ani ne padesátiletý muž toho má ve svém životě již hodně za sebou. I přesto, že mu v mládí bylo naměřeno IQ 148, ne ve všech aspektech života bylo Jiřímu Martínkovi přáno.
V dětství jej potkala nepříjemná nemoc
V současné době se jeví jako spokojený a velmi vyrovnaný muž. Skvělé vztahy má se svou rodinou. Rád vzpomíná na dětství s rodiči. I když je jeho bratr naprosto odlišný, užívají si spolu posezení na pivu, kde se celou dobu špičkují. Jeho dětství ale nebylo jen růžové. Jako malému mu byla diagnostikována nemoc kyčelních kloubů Morbus Perthes. Poměrně bolestivé onemocnění kromě bolestí kyčlí, třísel nebo kolen provází také kulhání nebo špatná hybnost kyčelních kloubů. Tuto nemoc naštěstí přezdívaný Vševěd dokázal překonat. I když se dnes například vůbec nevěnuje lyžování, je zastáncem alespoň občasných procházek či fotbálku s přáteli.

V dospělosti se na něj ale otočilo štěstí. A to i v případě soutěže Na lovu. Z tisíce oslovených kandidátů je to právě on, kdo se dokázal vyšvihnout mezi ty nejinteligentnější a hlavně nejobávanější. Když jej soutěžící vidí jako svého protivníka, často je v jejich výrazu vidět jakási odevzdanost. Moc dobře ví, že porazit Vševěda nebude jen tak. Zajímavostí může být, že ve zkušebním testu, který rozhodoval o jeho přijetí, nevěděl správně 24 otázek ze 100. I tak dokázal televizi nadchnout natolik, že je s televizním pořadem od samotného začátku.
Kvůli své práci vždy bojoval s financemi
Nutno říct, že soutěž není pro Martínka pouze zábavou, ale také slušným přivýdělkem. Nikdy nezveřejnil konkrétní sumu, kterou za svou práci dostává. Bez ohledu na výsledek svého počínání za každý díl pořadu dostává zaplaceno stále stejně. Říká ale, že vzhledem k tomu, že má rodinu, každá koruna se hodí. Práce v Akademii věd totiž není z hlediska financí rozhodně zaměstnáním snů.

Podíváme-li se na průměrný plat výzkumného a vědeckého pracovníka v Česku, v hrubém se pohybujeme mezi částkami 31 tisíc Kč a ž 72 tisíc. Záleží na tom, v jakém regionu, jak dlouho a na jaké pozici člověk pracuje. Stejně jako v dalších oblastech školství ale platí, že ty vyšší částky jsou spíše raritou. A tak má Vševěd opravdu štěstí, že na takto dobře placenou brigádu v podobě televizní soutěže narazil. Rozhodně mu přinese nejen zábavu, ale i trochu té finanční jistoty.
Ne vždy měl doktor Vševěd ve svém životě na růžích ustláno. I tak vystupuje jako spokojený muž, který miluje svou práci. Horší znalosti má snad jenom v technických oblastech. Jinak jej právem můžeme považovat za génia. Pokud jej chcete v akci vidět i vy, třeba zrovna dnes v podvečer uvidíte v roli lovce právě oblíbeného Jiřího Martínka.