Miliardář si koupil první tweet za neskutečnou částku

Přidat na Seznam.cz

Tato transakce vstoupí do historie. Malajský miliardář koupil první tweet na světě, jehož autorem je spolutvůrce sociálního giganta.

Kupujícím je Sina Estavi, vedoucí malajské společnosti Bridge Oracle, a autorem příspěvku je Jack Dorsey. Zpráva zní „Právě nastavuji twttr“.  Tweet Jacka Dorseyho byl zakoupen jako jedinečný digitální certifikát, známý také jako nenahraditelný token NFT. Je tento nákup je nepraktickým rozmarem bohatého muže? NE úplně, protože, jak ujišťuje Sina Estavi, všechno se odehrálo pro dobrou věc.

„Právě nastavuji svůj twttr“ – tento záznam na Twitteru byl právě prodán za 2,9 milionu dolarů (asi 65 mil. Kč)! Kupujícím je Sina Estavi, vedoucí malajské společnosti Bridge Oracle, a autorem příspěvku je Jack Dorsey, spoluzakladatel sociálního giganta. Byl to první tweet, který kdy zasáhl virtuální prostor Twitteru v roce 2006. Tweet byl uveden v aukci před časem a aukci nakonec vyhrál malajský podnikatel.

Celkový zisk z prodeje jeho historického výstupu bude použit na boj proti pandemii koronaviru v Africe, kde je to obzvláště obtížné. Twitter byl spuštěn 21. března 2006. Jack Dorsey je výkonným ředitelem od roku 2015.