Zlato prudce stoupá: Stále stojí za nákup? Odpověď je ano!

Přidat na Seznam.cz

„Během staletí se nic nezměnilo.“ Kdo drží zlato, má moc. “ – Alessandro Morandotti

Zlato zatím letos vzrostlo asi o 19%, protože nižší úrokové sazby a stimul centrální banky přeplnily stávající hybnou sílu drahého kovu. Zlato je v dobách nejistoty obvykle považováno za aktivum „bezpečného přístavu“, protože jeho hodnota je méně kolísavá než jiné investice, jako jsou například akcie. Nejčastější otázky, které si pokládáme jsou: „Je pozdě koupit zlato, a jak dlouho ještě může cena zlata dále růst?“ Bohužel neexistuje přesná věda, kdy koupit zlato, ale existuje spousta účinných a nadčasových technik a ukazatelů, které nejúspěšnějším investorům pomáhají.

Při pohledu na nákup zlata je důležité si uvědomit, že zlato má dlouhodobě vzestupný trend, kdy jeho cena neustále roste. Když zlato koupíte, nepropadejte panice, pokud cena zlata poklesne v krátké době, třeba o 5%. Tento druh pohybu je běžný a historie naznačuje, že se cena pravděpodobně sama napraví. Cena zlata je založena na celé řadě minipoklesů a zvýšení. Předpoklad je, že základní trend bude pokračovat. Nárůst bude větší než poklesy tak, jako to bylo za poslední desetiletí. Nákup zlata by neměl být považován za krátkodobou investici. Doporučujeme vám držet zlato minimálně po dobu šesti měsíců, ideálně mnohem déle. Pokud se vrátíte v čase, spočítáte si výši zisku, jistě budete spokojeni sami se sebou. A možná se budete snažit znovu investovat do zlata, až zjistíte další příležitost na trhu. Je to taková bezpečnostní zlatá deka.

Je důležité si uvědomit, že vlastnictví například zlatých mincí je bezpečné a nadčasové aktivum.
Nejde primárně o dosažení obrovských zisků na konci každého měsíce nebo roku. Pokud náhodou kupujete zlato ve správný čas a vyděláte podstatný zisk, pak je to skvělé a není nic špatného na tom, že na zlatě hodně vyděláte, jako mnoho dalších lidí.

Investice do zlata je v konečném důsledku o uchování vašeho bohatství a ochraně před finanční krizí a převzetím kontroly nad svým bohatstvím. Existuje rčení: „Lepší vrabec v hrsti, než-li holub na střeše“ ‚, a proto je zřejmé, že není praktické a ani rozumné fyzicky držet všechna svá aktiva, ale ukládat procento svého bohatství v podobě například zlatých mincí nebo zlatých cihliček. Historické trendy cen zlata ilustrují velkou pravděpodobnost, že vám zlato zajistí zdravější návratnost investice, než jakékoli jiné aktivum nebo komodita v posledním desetiletí.