Za dobrou matraci se vyplatí si připlatit

Přidat na Seznam.cz

Spánek je pro lidské zdraví a obecně pohodu naprosto zásadní. Když se běžně probouzíme s úsměvem na tváři a s dobrou náladou, na našem organismu je to samozřejmě zrát. Pakliže však máme se spaním problémy, je potřeba je co nejrychleji řešit. Nedostatek kvalitního spánku se může na životě hodně zle podepsat.

Často je na vině na první pohled maličkost, a sice nekvalitní či již dlouhou používaná matrace. Ty je proto potřeba v pravidelných intervalech měnit.

Poznat špatnou matraci jde snadno

Hodně lidí spí na jedné jediné matraci třeba i několik desítek let. To samozřejmě není příliš moudré, jelikož takovéto podloží již musí dávno být ve značně dezolátním stavu. Už po pěti až osmi letech se doporučuje vyměnit stávající model za nový.

Dosluhující matrace se dají poznat poměrně snadno, a sice hlavně podle trvale proleželých důlků. V takovém případě je dobré začít uvažovat o výměně.

Co přesně koupit?

Nedá se vyloženě doporučit jeden druh matrací, které by vyhovovaly absolutně každému. Je nezbytné vybírat podle zkušeností, případně si zajít na prodejnu a matraci si vyzkoušet osobně.

Zásadní je nejen materiál, ale rovněž také jeho tvrdost. Lidem s nadváhou či dokonce obezitou potřebují matraci s vyšší nosností, a tím pádem i tvrdostí. Ovšem také hubení jedinci mají často rádi tvrdší modely.

Je potřeba pamatovat rovněž na rozměry. Hlavně pro dlouhány je toto kritérium zásadní, jelikož lidé s malým vzrůstem se dokáží komfortně vyspat i na velké matraci, nicméně naopak to pochopitelně neplatí.

Výhodná sleva

Matrace nejsou vyloženě levnou záležitostí, zvláště ne ty kvalitní. Z toho důvodu je dobré nakupovat u prodejců typu Bazyl.cz.

Konkrétně tento obchod často nabízí velice kvalitní kousky ve slevě. Velmi oblíbená je kupříkladu akce 1+1 matrace, kdy zákazník dostane s koupí jedné ještě druhou totožnou matraci.