Výběr té správné podlahy je důležitý

Přidat na Seznam.cz

Kdo nechce mít doma pouze hliněné podloží, ale rád by šlapal po něčem přeci jen trochu kvalitnějším, ten se bez výběru vhodné podlahy neobejde.

Ty se dnes dělají z celé řady materiálů. Stále je velice populární dřevo, na druhou stranu je možné si běžně pořídit třeba i podloží z vinylu, které má také celou řadu kladů.

Dřevo je klasika

Dřevěné podlahy mají opravdu velice dlouhou tradici sahající až několik tisíciletí před naším letopočtem. Dnes se samozřejmě dělají podlahy trochu jinak než v antice. Oblíbené jsou hlavně několikavrstvé lepené verze, nicméně stále je zájem i o klasická prkenná podloží. Ta se nejčastěji vyrábí z masivních dřevin.

Ze dřeva se standardně produkují i parkety. Ty jsou vhodné jak do domácnosti, tak třeba i do kanceláří. Ostudu však nebudou dělat ani v reprezentativních nebo tanečních sálech. Hodně samozřejmě záleží na kvalitě pokládky. Parketové podlahy jsou zajímavé rovněž tím, že se snadno opravují, respektive je možné je poměrně jednoduše vyměnit.

Dřevo jako surovina je nejen velmi příjemné na pohled, avšak zároveň je také docela odolné, hlavně proti mechanickému poškození. Dvojnásob to platí, když se v pravidelných intervalech obohacuje vhodnými protektivními nátěry.

Moderní vinyl

Kdo by chtěl mít doma podlahu ze dřeva, avšak dává přednost spíše syntetickým surovinám, měl by si zvolit vinyl. Vinylové podlahy mohou mít celou řadu podob, a i proto jsou často od těch dřevěných k nerozeznání.

Vinylové podlahy a dřevěné podlahy sice mohou vypadat podobně, avšak jejich vlastnosti nejsou ani zdaleka stejné. Na straně vinylu stojí hlavně jeho voděodolnost. Zatímco dřevo na koupelnové podlaze nemá co dělat, vhodně zvolený vinyl se osvědčí i ve vlhčím prostředí.

Vinylové podloží je možné pořídit kupříkladu ve formě plovoucích podlah, jež dokáže poměrně snadno nainstalovat i poučený laik.

Zájemci o vhodné podloží by se měli zajímat zvláště o podlahy Tábor, respektive parkety Tábor, které jsou nejen dostatečně kvalitní, ale dají se zároveň pořídit za příjemné ceny.