Vratné plastové obaly jsou velmi odolné a vydrží mnoho let

Přidat na Seznam.cz

Plastové palety a skládací paletové kontejnery jsou preferovanou volbou mnoha skladů, výrobců a společností, které potřebují dodávat produkt na větší vzdálenosti.

Co jsou plastové palety?

Výhody plastových palet

Co je skládací paletový kontejner?

Výhody a využití skládacích paletových kontejnerů

Co jsou plastové palety?

Paleta je plochá konstrukce, která umožňuje mechanickou manipulaci se zbožím pomocí vysokozdvižného vozíku, čelního nakladače nebo zvedáku. Jsou nejznámější ze dřeva, i když mohou být také vyrobeny z plastu. Plastové palety jsou vyráběny z plně hygienických materiálů, takže je lze využít i v potravinářské výrobě. Výběr správného stylu plastové palety je zásadní, ale zcela závisí na použití a potřebách.

Výhody plastových palet

Design a konstrukce plastové palety se liší podle potřeby zákazníka. Plast je velmi lehký a váží přibližně o 70 % méně než dřevo, což znamená nižší náklady na dopravu. Jako dlouhodobá investice vydrží průměrná plastová paleta 10krát déle než dřevěná paleta. Plastové palety jsou na rozdíl od dřeva odolné proti povětrnostním vlivům, chemikáliím a nepropustné pro slabé kyseliny a vlhkost. Plastové palety jsou 100% recyklovatelné a opakovaně použitelné, díky čemuž jsou výrazně ekologičtější než dřevo. Plastová paleta nemá žádné třísky, vyčnívající hřebíky ani ostré hrany, což vám usnadní manipulaci bez rizika, a snadno se skladují.

Co je skládací paletový kontejner?

Skládací paletový kontejner je vyrobený z lehkého a odolného materiálu. Současně splňuje ty nejvyšší požadavky. Jeho nosnost je až 750 kg a zároveň si zachovává tvarovou stabilitu. Díky široké nabídce modelů vyhovují skládací plastové kontejnery požadavkům různých průmyslových odvětví ke skladování surovin.

Výhody a využití skládacích paletových kontejnerů

Skládací paletové kontejnery mají robustní konstrukci a zároveň hladký povrch, který se snadno čistí. Možností složení v prázdném stavu ušetříte při dopravě a skladování nemalé prostředky. Mají optimální velikost pro logistiku. Vzhledem ke svému všestrannému využití naleznou kontejnery uplatnění v každém podnikání.

Evropským lídrem na trhu je firma Schoeller Allibert , která vyvíjí, navrhuje a vyrábí recyklovatelné plastové obaly (RTP) více než 50 let. Nabízí širokou škálu produktů, z nichž si můžete vybrat. Pomohou vám porozumět různým stylům plastových palet nebo skládacích paletových kontejnerů, abyste zjistili, která možnost vyhovuje vašim potřebám. Vysokou kvalitou, odolností a udržitelností vám umožní zvýšit efektivitu a ziskovost, pomohou vám snížit náklady na dopravu a v nemalé míře i objem odpadu.

Ačkoliv obecně mají plastové obaly velmi špatnou pověst, co se týče trvalé udržitelnosti, tak je to právě naopak. Vratné plastové obaly jsou velmi odolné a vydrží mnoho let a mnoho použití.

Návratnost investice je garantována

A jak je to s jejich nákupem? Pořízení plastových kontejnerů je co do financí trochu náročnější než u jejich kovové nebo dřevěné alternativy. Ovšem dle průzkumů se vám tato investice vrátí zhruba do jednoho roku, jakmile je plně zahrnete do své logistické přepravy. Další peníze vám pak ušetří jejich odolnost a snadná opravitelnost.

A ještě jednu vlastnost plastových kontejnerů je třeba zmínit – efektivní sledování. Vysokofrekvenční elektromagnetické vlny používané u moderních čipů totiž nestíní žádný kov. Každý kontejner tak snadno identifikujete hned napoprvé.