Tipy na praktické nástroje a potřeby pro truhláře od renomovaného dodavatele

Přidat na Seznam.cz

Zařizujete si truhlářskou dílnu a stále nemáte dostatečné vybavení, s nímž by vám šla práce lépe od ruky? Pak se vám může hodit několik zajímavých tipů na konkrétní potřeby a náčiní.

Základní nářadí

Žádný pořádný truhlář se ani v dnešní přetechnizované době neobejde bez tradičního ručního nářadí. Velmi důležitou pomůckou jsou kupříkladu pily. U dostatečně spolehlivého prodejce byste neměli mít potíže sehnat všechny běžné i méně využívané varianty pil – namátkou ocasku, svlakovku, rámovou pilu, čepovku atd.

V truhlářské dílně, kde dochází nejen k základnímu opracování dřeva a dalších materiálů, ale také ke kompletaci nábytku, je nezbytně nutné mít k dispozici rovněž úderové nástroje. Proto si rozhodně pořiďte klasická kladiva, ale také třeba gumovou palici. V ponku (či jeho blízkosti) by se měly dále vyskytovat ještě různé hoblíky a dláta. Když už je řeč o ponku, tedy pracovním stole, je dobré si připomenout, jaké má mít alespoň základní parametry. Podstatná je především jeho hmotnost. Dobrý ponk se zkrátka nesmí pohybovat hned, jak se do něj opřete. Neméně důležité je vnitřní členění, díky němuž budete mít při práci veškeré drobnější náčiní, ale i hřebíky apod., neustále u sebe.

Speciální potřeby

Při manipulaci se dřevem se vyplatí používat speciální pomůcky k jeho uchycení. Obyčejný svěrák někdy není zrovna dvakrát praktický. Proto si v obchodě vyberte svěrky, které zajistí dostatečnou stabilitu. V tomto směru lze doporučit Bessey svěrky, potažmo pak podobně efektivní svěrky Irwin. Tato a mnohá další náčiní naleznete v internetovém obchodě simek.eu. Firma, jež jej provozuje, dodává na trh vybavení pro truhláře a dřevozpracující průmysl již více než 29 let. Nabízí rovněž laky, lepidla, nábytkové kování, stroje pro zpracování dřeva a kovů a řadu dalšího zboží.