Tip pro OSVČ: Virtuální kancelář v Praze

Přidat na Seznam.cz

Velká spousta OSVČ nepotřebuje žádnou fyzickou kancelář. Ostatně, pokud pracujete sami na sebe bez dalších kolegů, můžete to dělat odkudkoliv. Z obývacího pokoje, garáže nebo sklepa – v závislosti na tom, jakou činností si vlastně vyděláváte. Sem tam by se však reprezentativní prostory pro schůzky s klienty hodily.

Pracovat z domu má své výhody, ale i nevýhody. Tou první je třeba fakt, že když nemáte kancelář, nezbývá vám než zapsat si oficiální sídlo na své domovské adrese. Každý si pak může snadno dohledat, kde bydlíte. Ochrana soukromí tedy neexistuje. Tohle vyřeší virtuální sídlo firmy v Praze. Virtuální sídla jsou čím dál populárnější, umožní vám zachovat si anonymitu. A jak si poradit s tou kanceláří pro schůzky se zákazníky?

Virtuální kancelář platíte jen tehdy, když ji používáte

Kancelář vlastně nepotřebujete na nic jiného než na schůzky s obchodními partnery či klienty? Není problém. Pokud si je nechcete zvát do obývacího pokoje a nemáte v úmyslu trávit čas v kavárnách ani restauracích, zaplaťte si pronájem virtuální kanceláře Praha. Takovou virtuální kancelář platíte pouze tehdy, když ji používáte. Nečeká vás tedy žádný měsíční paušální poplatek, je jedno, zda ji tento měsíc využijete pětkrát a příští ani jednou. Nejste ničím vázaní.

Prostory s veškerými službami

Virtuální kancelář není jen místnost. K dispozici vám jsou fixy, bloky, tabule, obálky, tiskárna a kopírka. Budete-li to potřebovat, můžete mít na schůzku připravené i občerstvení. Sami se přitom o nic nestaráte. Ve virtuální kanceláři je možné také zřídit telefonní linku s přesměrováním na váš telefon, přeposílání pošty a mnoho dalších služeb.

A kde se taková kancelář bude nacházet? Třeba rovnou v centru Prahy na Karlově náměstí. Sem se snadno dostanete autem i MHD. Stejně tak i vaši klienti a obchodní partneři.