Tetování je dobré si pořádně promyslet

Přidat na Seznam.cz

Tetování je dnes stejně běžné jako třeba náušnice. Alespoň nějakou malou kérku má v současnosti snad každý třicátník. Jedná se o relativně levnou záležitost, nicméně i ta se často prodraží.

To hlavně v případech, kdy se dílo nepodaří podle předpokladů, případně když si člověk uvědomí, že si nechal do kůže vyrýt nějakou pitomost.

Žádná ukvapená rozhodnutí

Každý by si měl před vstupem do tetovacího studia uvědomit, že tetování není pouze dočasná záležitost typu hena. Vydrží na kůži až do konce života, a i nějakou dobu po něm. Samozřejmě existují způsoby, jak se ho zbavit.

Nejsou však moc příjemné a rovněž jsou i docela drahé. Laserová terapie může přijít na pár tisícovek, ale i na desítky tisíc. Dost záleží na velikosti tetování.

Není tak rozumné se pro něco takového rozhodnout ze dne na den. Každý člověk by si měl nejdříve pořádně rozmyslet, co a proč chce na kůži mít. Kvapného rozhodnutí totiž může po pár letech celkem hořce litovat. A zbytečně.

Vhodné místo

Dneska tetuje kdekdo a na výsledcích je to často znát. Všichni si dnes mohou pořídit vhodný strojek a pár barev. Problém ovšem není pouze v kvalitě tetování. Mnohem podstatnější je hygiena. Celá řada amatérských tatérů své jehly často ani nemění.

I proto je lepší vyhledat profesionály v tetovacím salonu Prahu, kde se každému dostane špičkové péče a je zaručeno, že odejde s kérkou, která bude mít úroveň. V tetovacím studiu Praha se také zákazník dozví všechny potřebné informace ohledně udržování tetování v kondici, hlavně v prvních několika týdnech po dodělání.

Péče o kůži

Péče o potetovanou kůži je zásadní, jinak nakonec mnohdy dopadne výsledek všelijak. Proto je potřeba kůži nenamáčet.

Při sprchování nebo koupání je tedy dobré zakrýt inkriminované místo igelitem. Rovněž je dobré nové tetování chránit před slunečními paprsky, jinak hrozí zarudnutí, případně další deformace.