Střecha se na zahradě vždycky hodí

Přidat na Seznam.cz

Zastřešit alespoň část zahrady není vůbec špatný nápad. Pokud si chcete venku udělat nějakou formu zahradního posezení, ani vám nic jiného nezbude. V opačném případě totiž budete vydáni na milost a nemilost počasí, což asi v plánu nemáte.

Levná střecha není vždy dobrý nápad

Otázkou je, jakou střechu pořídit? Nechcete-li utrácet příliš mnoho a na vizuálních kvalitách konečného výsledku vám zase tak moc nesejde, klidně si pořiďte docela levnou nepromokavou plachtu a připevněte ji na do země zapuštěné tyče, případně ke zdi domu. Nečekejte od toho ale nic extra.

Daleko sofistikovanější jsou párty stany, avšak ty už jsou obvykle dražší. Na druhou stranu chrání automaticky i boky před deštěm i slunečními paprsky.

Kvalitní pergola

Daleko lepší je však spolehnout se na něco elegantnějšího a mnohem praktičtějšího, třeba na pergolu. Jedná se o konstrukci, jež je na zahradě jako doma. Samozřejmě, že je mnohem dražší než stan, o plachtě ani nemluvě.

Na druhou stranu vám ji však neodfoukne vítr. Když si navíc vyberte správný model, třeba na pergola-drevena.cz, získáte nejen efektivní krytí před nešvary počasí, ale zároveň i nový ozdobný zahradní prvek.

Zastřešení nejen pro auto

Pokud máte na zahradě dostatečné množství volného místa, můžete místo pergoly zvolit některý z moderních přístřešků na auto.

Jedná se víceméně o to samé v bledě modrém jako pergola, akorát větší. Pod pergolu se auto ovšem obvykle nevleze, zatímco pod vhodným přístřeškem budete moci klidně zaparkovat i velký kombík, případně SUV. Vůz však můžete dát jednou za čas třeba do garáže a z přístřešku tak lze snadno vykouzlit výborné kryté venkovní posezení.

Pergoly i přístřešky se vyrábí v mnoha variantách. Je samozřejmě možné si obojí nechat zhotovit na zakázku, avšak chcete-li šetřit, bohatě vám postačí některý z mnoha dnes nabízených prefabrikovaných modelů. I ty odvedou svou práci více než dobře.