SmartLink mění klasické kontejnery na chytré kontejnery

Přidat na Seznam.cz

Co kdyby vám kontejner, v němž přepravujete své zboží, dokázal sdělit teplotu a tlak uvnitř, monitoroval obsah nebo vás upozornil, když překročí hranice státu? Přesně tohle je možné díky technologii SmartLink, s níž na trh přišla společnost Schoeller Allibert.

 

Schoeller Allibert je evropským lídrem na trhu s přepravními obaly. Už mnohokrát své zákazníky z celého světa překvapil s technologicky pokročilým nápadem a zařízením, jež nikde jinde neseženete. Vyhlášené jsou například jeho skládací paletové kontejnery, které šetří spoustu místa při zpětné přepravě. Známý je rovněž ekologickým přístupem a vyráběním nových plastových kontejnerů z recyklovaného plastu. Teď přichází s něčím ještě úplně novým. Technologií, která z obyčejného kontejneru udělá chytrý kontejner.

S technologií SmartLink si vytvoříte síť chytrých přepravek a kontejnerů

Nová technologie nese název SmartLink. Používá bezdrátovou technologii LPWAN a díky ní propojuje všechny zapojené přepravky či kontejnery do jedné inteligentní sítě, jež spolu spolupracuje a komunikuje. Ke všem zapojeným přepravkám a kontejnerům se přitom dispečer dostane přes bezpečnou cloudovou platformu SmartLink. Pomocí platformy může nejen sledovat jejich stav, ale také je ovládat.

Mějte o nákladu přehled po celou dobu přepravy

Do sledovacího a trasovacího portálu SmartLink se na začátku zadají jedinečná ID sledovacích zařízení a pak už máte nad kontejnery a přepravkami dokonalý přehled od začátku až do konce dopravy. Díky zabudovaným senzorům si lze zobrazit stav baterie, teplotu, tlak a obsah. Podporována je i geolokace a geofencing, přepravované zboží se tedy může ohlásit, když vstoupí do nějakého určitého prostoru, případně když oblast opustí.

V základu je trasovací a sledovací systém SmartLink podporován v EU, na vyžádání dokáže Schoeller Allibert zařídit i pokrytí zbytku světa.

V čem je SmartLink přínosný?

Ocení ho všichni dispečeři, kteří chtějí mít dokonalý přehled nad tím, kde se produkty nachází. Se SmartLinkem se navíc snižuje riziko krádeží a poškození převáženého zboží. Vše lze sledovat v reálném čase, takže v případě nenadálých událostí se katastrofa odvrátí, ještě než k ní stihne dojít. Dispečeři mohou činit plně informovaná rozhodnutí, a to 24 hodin denně, protože SmartLink funguje nepřetržitě. Výsledkem toho všeho je zefektivnění nákladů firmy.

SmartLink lze zabudovat do různých produktů

Jak technologie SmartLink vypadá v praxi? Zabudovat ji lze do všech oblíbených kontejnerů a přepravek z nabídky Schoeller Allibert. Konkrétně jsou podporovány:

  • skládací paletové kontejnery,
  • IBC kontejnery,
  • pevné paletové kontejnery,
  • rotomolding.

Pokud máte i vy zájem o inteligentní přepravní kontejnery a přepravky, neváhejte společnost Schoeller Allibert kontaktovat.