Sezóna teras se blíží. Co budete potřebovat pro vytvoření ideální terasy?

Přidat na Seznam.cz

Léto už je za rohem, což znamená jediné. Blíží se období ideální pro příjemné letní posezení venku na terase. A zároveň je čas začít s realizací vlastní propracované terasy. Poradíme vám, co všechno budete potřebovat a na co si dát pozor, aby byl výsledek co možná nejlepší.

Kvalitní terasová prkna

Hned prvním klíčovým prvkem pro realizaci celé terasy jsou kvalitní prkna. Zvolit můžete WPC prkna, která kombinují praktické vlastnosti dřeva a plastových materiálů. To všechno v příjemném designu, kdy máte na výběr z několika různých barev, takže snadno najdete takovou variantu, kterou perfektně sladíte s okolím domu. Na WPC prkna je poskytována záruka celých 10 let, protože se jedná opravdu o odolný materiál s nenáročnou údržbou.

Další komponenty

Samotná prkna ale nestačí, takže budete potřebovat další komponenty, aby mohla vzniknout krásná dřevěná terasa. Konkrétně jde například o distanční podložky, které vám pomohou udržet optimální vzdálenosti mezi jednotlivými kusy materiálu. S pomocí granulátových podložek zase vyladíte povrch, na který budete terasu pokládat tak, aby byl co možná nejlepší a nejvhodnější právě pro WPC prkna. A to celé můžete připevnit pomocí kvalitních nerezových vrutů. Dobrou zprávou je, že všechno potřebné jednoduše pořídíte na specializovaném internetovém obchodě.

Přečtěte si návod pro stavbu terasy svépomocí

A co budete potřebovat pro stavbu terasy svépomocí? Kromě výše uvedeného materiálu a příslušenství se hodí základní nářadí a trocha šikovnosti. Zvolené místo, kde se bude nacházet terasa vhodně připravte pro položení podložek, což znamená vyrovnat co nejvíce povrch. Až se pustíte do práce, jistě zjistíte, že nejde o nic složitého. U WPC terasy vám výsledek navíc vydrží krásný i po mnoho let bez složitější údržby.