Rentalit mění způsob financování výpočetní techniky pro podnikatele

Přidat na Seznam.cz
Foto: Rentalit

Startup zajišťující operativní leasing počítačů a telefonů, je součástí společnosti J&T Leasing

Startup Rentalit vznikl na počátku loňského roku s cílem nabízet operativní leasing hardwaru malým a středním společnostem a osobám samostatně výdělečně činným. Od prosince se stal dceřinou společností J&T Leasing. Doplňuje tak portfolio firmy, která od konce roku 2017 poskytuje operativní leasing ICT a medicínské techniky.

Foto: Rentalit

Operativní leasing hardwaru umožňuje firmám efektivně a přehledně spravovat rozpočty pro oblast IT, optimalizovat a zjednodušovat procesy řízení životního cyklu hardwaru. Díky Rentalitu je tato moderní služba nyní dostupná i malým firmám a podnikatelům. „Operativní leasing hardwaru je ve světě poměrně často používaným způsobem financování nákupu zařízení, v České republice je stále tato služba méně známá. Nám se v posledních dvou letech podařilo oslovit s tímto způsobem financování mnohé společnosti, a tak bylo dalším logickým krokem zaměření se na oblast menších firem a OSVČ. Ty tvoří zajímavou část našeho potenciálního trhu a jim je určená značka Rentalit,“ říká Vlastimil Nešetřil, předseda představenstva J&T Leasingové společnosti.

Nová značka Rentalit vstoupila na český trh v březnu roku 2020 a klientům, mezi které patří malé firmy a OSVČ, nabízí možnost pořídit si vysoce kvalitní koncové zařízení HW (počítače, telefony a tablety). Společně s ní se zrodila i další značka, Relodit, která se soustředí na oblast gamingu a hráčům pronajímá supervýkonné herní počítače. Obě značky patří společnosti Rentalit a jsou od prosince 2020 součástí skupiny J&T Finance Group, která jim zajišťuje finanční zázemí a know-how. 

Foto: Rentalit

Vstup na trh se společnosti Rentalit povedl i přes situaci komplikovanou koronavirem a omezováním ekonomiky. „Podařilo se nám v roce 2020 firmu vymyslet, založit, otestovat v pilotním provozu a zahájit provoz ostrý,“ říká Petra Jelínková, CEO ve společnosti Rentalit. Zároveň jsme vytvořili funkční a sladěný pracovní tým,“ dodává. Rentalit v létě navázal úzkou spolupráci s významným prodejcem Apple, společností iStyle a financoval zařízení objednaná z portálu www.Applebezhranic.cz. Dalším úspěchem bylo zahájení spolupráce značky Relodit s herní stájí Eclot. 

To, že má služba velký potenciál, potvrzují i čísla. Od vstupu na trh v březnu 2020 se podařilo získat více než 300 nových klientů a byla profinancována zařízení v hodnotě milionů korun. A to vše za minimálních marketingových aktivit a za podmínek daných pandemií. 

Rok 2021 znamená pro startup Rentalit a jeho české zákazníky další rozvoj a příležitosti. Připravuje se otevření vlastních obchodních prostorů na Rustonce v pražském Karlíně, v plánu je také rozšiřování týmu a spolupráce s významným e-shopem.