Pusťte se do rekonstrukce střechy. Investujte do kvalitních materiálů

Přidat na Seznam.cz

Starší rodinné domy často potřebují vyměnit střešní krytinu, ovšem šetřit na materiálu se v tomto případě rozhodně nevyplácí. Vzhledem k tomu, že se jedná o investici na minimálně dalších sto let, je potřeba poohlédnout se po vskutku kvalitním řešení. V následujících řádcích vám prozradíme, na co při renovaci jedné z nejdůležitějších částí nemovitosti nezapomenout.

V okamžiku, kdy střecha přestává plnit svou funkci, je na čase pustit se do rekonstrukce. Velice důležitým signálem, který byste rozhodně neměli přehlížet, je zatékání, čímž dochází k poškození konstrukce. Často je důvod i estetický, protože někdejší střešní krytina nevyhovuje současným vysokým požadavkům. Velké oblíbenosti se jednoznačně těší střešní tašky Tondach i střešní tašky Bramac.

Kdy by se měla vyměňovat střecha?

Při rekonstrukci se odstraní stará krytina, a tím pádem je nemovitost po nějakou dobu nechráněná, a proto je ideální ohlížet se i na počasí a klimatické podmínky. Výměna střechy se nedoporučuje, když sněží a prší, a proto je vhodné období od března do listopadu. Stačí zvolit třeba střechy Satjam a můžete se těšit z pěkného výsledku.

Co zohlednit při renovaci střechy?

Správně určete doplňková opatření a zaměřte se také na jejich provedení. Co se týče doplňkových opatření, jedná se například o bednění s fólií. Stejně tak se zajímejte o výšku kontralatí a myslete na dostatečné odvětrávání.

Zkontrolujte také okapy, protože jejich větrací průřez musí být volný. Vhodnou volbou jsou okapy Lindab, které zvládají i špatné počasí. Při rekonstrukci střechy si ještě ohlídejte vhodné a správné uchycení tašek.

Jestliže hledáte dodavatele potřebného materiálu, podívejte se do nabídky společnosti STAV-INVEST, kde zakoupíte třeba i střešní okna Velux.