Proč zvolit právě Montessori školku?

Přidat na Seznam.cz

Podnět k založení Montessori školky vzešel od italské lékařky a pedagožky Marie Montessori, která žila na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Její pedagogické začátky směřují k Univerzitní psychiatrické klinice v Římě, kde se věnovala mentálně postiženým dětem. Své nově nabyté zkušenosti předávala dále, až 6. ledna 1907 otevřela Casa dei Bambini (Dům dětí) pro děti z chudých sociálně slabých rodin. Děti byly ve věku do šesti let a odtud se datuje vznik Montessori školek. Pedagožka odmítala striktní nařízení, podle kterých se ve školách přísně učilo, ale naopak vyzvedávala dítě jako osobnost, vkládala mu do duše důvěru v samo sebe a pomáhala mu rozvíjet jeho schopnosti a dovednosti.

Školka hrou…

Ve šlépějích Montessori školky jde i naše mateřská školka Andělská, kdy nejsme dětem mentory, jenž postupují podle striktně nařízeného vzdělávacího programu, ale především partnery, kteří jim pomáhají na cestě za vzděláním tak, aby se jim tato cesta zalíbila. Proto učení v naší školce je vedeno formou her a zábavy. Neznamená to ovšem, že si děti celý den „jen“ hrají, ale při hře je dokážeme nasměrovat tak, že si ani nevšimnou, že se vlastně učí. Upřednostňujeme individuální přístup ke každému dítěti, protože dítě je osobnost a každý mrňousek je jiný. Opečováváme je s láskou a úsměvem. Prioritou je pro nás to, aby se děti do naší školky těšily a není výjimkou, že děti nemohou dospat, protože se těší na své milé kamarády i paní učitelky!

Andělská školka?

Asi ne náhodou se naše mateřská školka, jesličky a jazyková školka nacházejí na adrese Andělská… Jako by naše školička byla předurčená pro andělská křídla, pod které schováme vaše dítka, jež se u nás budou cítit v bezpečí, božsky a bezstarostně jako v nebi. Spolu s bezpečím vašich děti ručíme ale i za kvalitu výuky a jsme hrdi na nejvyšší ocenění v oblasti školství, kterého se nám dostalo přímo od Ministerstva školství, kdy jsme obdrželi medaili za příkladnou pedagogickou činnost.