Proč nesmí vašemu zboží chybět potřebné certifikáty? Je to povinnost, ale i vzbuzení důvěry zákazníků

Přidat na Seznam.cz

Současný trh má ohromný potenciál a nabízí mnoho zajímavých příležitostí, když se trefíte do toho správného místa. Jeho objevení však není ničím jednoduchým a to samé platí i pro následný vývoj, uvedení, i samotný prodej nového zboží. Nejste si jisti, jak je to s nejznámějšími CE potvrzeními? Není to nic složitého.

Pravděpodobně se bez tohoto kroku neobejdete

Evropská unie přísně kontroluje kvalitu i nezávadnost téměř všech kategorií prodejných produktů, což je jedině dobře. Povinné prohlášení o shodě výrobku se nevyhne téměř žádnému zboží, ale určitě si jej nechte udělat i na nepovinné položky. Proč? Důvod je velmi prostý – důvěra.

Většina výrobních i obchodních partnerů toto označení vyžaduje, protože nechtějí riskovat s potenciálně závadnými projekty. I když to zrovna v případě vaší kategorie není nutností, stejně se k vám kvůli absenci certifikace výrobku obrátí zády. Podobná situace platí i pro budoucí zákazníky, přičemž velká spousta z nich si v obchodech pečlivě kontroluje přítomnost známého CE označení. Pokud jej váš obal mít nebude, vrátí produkt zpět do regálu. Je tudíž naprosto jasné, že pro lepší, rychlejší a ziskovější nástup na trh se bez daného ověření neobejdete.

Nechte si pomoci od znalců

Možná se právě ptáte, jak složité to může být? Základem pro ušetření času, nervů i peněz je spolupráce s ověřenou společností. Například profesionální firma PROFI CERT se zaměřuje na komplexní služby v dané oblasti. Vše tak začne konzultací, přípravou, poradenstvím a následným vypracováním tolik potřebné studie o kvalitě vašich výrobků. Díky tomu se celý proces zařídí svižně a bez starostí. Podívejte se na internetové stránky tohoto certifikačního orgánu a přesvědčte se sami na vlastní oči.