Proč je důležitý úklid kanceláří? Je to vizitka úspěšné firmy!

Přidat na Seznam.cz

V dnešní době, více než v minulosti, se klade důraz na design a moderní pracovní prostředí. Podle odborníků by se ale mělo dbát také více na čistotu. Je totiž benefitem pro zaměstnance, kteří mohou v klidu pracovat a mít jistotu, že je zaměstnavatel dostatečně chrání před různými onemocněními, včetně momentálně šířícího se koronaviru. Čistota však může být také vizitkou firmy pro obchodní partnery, proto by měla být na prvním místě.

Toalety čistější než pracovní stůl

Lidé si často ani neuvědomují, že tráví většinu dne ve znečistěném prostředí. Podle různých výzkumů jsou dokonce v administrativních budovách toalety ve vstupní recepci mnohem čistější než stěry provedené z pracovních stolů nebo centrálně používaných tiskáren. Podle vědců telefon, počítačová klávesnice nebo myš obsahují 2-20 tisíc bakterií na 10 cm² včetně nebezpečných stafylokoků, nejlépe nedopadla ani společná kuchyňka nebo nádobí používané pro přípravu kávy a čaje. Úklidu kanceláří by se proto měla věnovat větší pozornost, ovlivňuje totiž zdraví zaměstnanců.

Pravidelná dezinfekce pracovního prostředí

To se prokázalo předně během pandemie koronaviru, kdy místo výkonu zaměstnání je nejčastějším zdrojem nákazy. Už z toho důvodu by měl být kladen důraz na pravidelný úklid jednotlivých kanceláří, ale také pracovních boxů nebo stolů včetně dezinfekce jednotlivých pracovišť. Zaměstnanci by měli také dodržovat pravidla ohledně požívání potravin v kuchyňce namísto obědvání před obrazovkou u pracovního stolu.

foto: Pixabay.com

Úklid komerčních prostor

Obdobně je čistota vizitkou také obchodů a komerčních prostor. Pravidelný úklid komerčních prostor zajišťují specializované úklidové služby, které se umí poradit s rozsahem prací a mají také technické vybavení pro dokonalý úklid podlahových ploch a zajištění hygienického servisu, který zahrnuje doplňování toaletního papíru, papírových osušek, mýdla či dezinfekce do stojanů.