Přeprava strojů: Proč si najmout spolehlivého přepravce?

Přidat na Seznam.cz

Máte fungující podnik s mnoha pracovními stroji a rozhodli jste se, že bude efektivnější, když změníte místo produkce? Ale jak všechny ty obrovské a těžké stroje přestěhovat? Pokud je tohle jediný problém, který vám v přesunu brání, a vy nevíte, jak na to, nevěšte hlavu. Existují odborníci, kteří se právě touhle problematikou zabývají a rádi vám pomohou.

Proč najmout profesionály?

Přesun strojních zařízení samozřejmě nemůžete provádět svépomocí. Profesionální pomoc s sebou nese spoust dalších výhod, jako je například odborná demontáž veškerého strojního vybavení. Pokud jste se pustili do stěhování s předstihem, je zde také možnost, že stroje ponecháte u specializované firmy, dokud nebude vaše cílové místo připraveno. A samozřejmostí je opět profesionální montáž na novém místě. Vše v dohodnutém termínu a za předem daných podmínek. Máte možnost dokonce i mezinárodní přepravy.

Jak si vybrat přepravce

Je důležité, aby měl vámi vybraný přepravce již nějaké prokazatelné zkušenosti s přepravou nadměrně velkých strojů, a to nejlépe dlouholeté. Je jasné, že vybavení vaší továrny je majetek v řádu milionů, ne-li desítek milionů korun a často i více. Takže byste jej rozhodně nesvěřili do rukou nějakých nováčků – kteří sice mohou mít kvalitní a levnější služby, ale v tomto případě jsou zkušenosti opravdu stěžejním bodem, od kterého se v případě výběru přepravce třeba odpíchnout. Přeprava strojů je opravdu zodpovědná práce, se kterou si neporadí hned tak každý.

Samozřejmostí by také měl být profesionální přístup a poradenství po celou dobu přepravy, znalosti o stěhování a mezinárodním vývozu. Pokud vámi vybraný přepravce tohle má, tak vy máte napůl vyhráno. Teď už jen zvednout telefon a domluvit se. Pak už se nemusíte prakticky o nic starat.