Před inflací vás ochrání nemovitosti i zlato!

Přidat na Seznam.cz

Inflace drtí celý svět. Ve Spojených státech je dle deníku E15 nejvyšší od srpna roku 2018, v zemích Evropské unie od ledna loňského roku. A nevyhýbá se ani České republice. A stoupat dle ekonomických prognóz bude i v nadcházejících několika měsících, kdy bude docházet k rapidnímu zvýšení cen spotřebního zboží i služeb. Zdražovat však budou i pohonné hmoty, energie stejně jako alkohol a tabák.
Inflace, jejíž příčinou je především nadměrné množství peněz v ekonomice, s sebou bohužel přináší jejich postupné znehodnocování. Za stovku si zkrátka koupíte mnohem méně zboží, než tomu bylo před půl rokem. Krotit vzestup cen dle ekonomů naštěstí pomáhá relativně silná koruna, která je v těchto dnech nejsilnější od začátku koronavirové pandemie. Ovšem pouze v některých sektorech.

Když nemovitosti, tak bez hypotéky

Z inflace tak mají obavy všichni. Drobní střadatelé i korporátní investoři. Ti například ve velkém skupují nemovitosti, které jsou vůči znehodnocování peněz v podstatě imunní. Pokud se nezatížíte vysokou hypotékou, v horizontu několika let investiční nemovitost prodáte za mnohem vyšší částku, než ji dnes zakoupíte.

Zlatem proti inflaci

Další obranou proti inflaci je zlato ve formě investičních slitků a mincí vysoké ryzosti. Ty, protože si v dlouhodobém horizontu udržují svou stálou cenu, inflaci také dobře odolávají. Aniž by od investorů na rozdíl od nemovitostí vyžadovaly několikamilionový vstupní kapitál.

Informujte se na zlate-mince.cz

Průběžně aktualizovanou cenu zlata, která je navíc oproštěna od DPH, najdete například na stránkách zlate-mince.cz, jejichž provozovatelem je renomovaný dodavatel a prodejce investičního zlata sídlící v pražském Obecním domě. Ten se již 18 let specializuje na prodej investičních zlatých slitků a mincí té nejvyšší ryzosti.

Orientujte se na trhu s drahými kovy

V nabídce najdete mince ČNB, numismatiku Pražské mincovny, dukáty, medaile, sběratelské potřeby stejně jako investiční stříbro, platinu a paládium. Rádi byste se s trhem trošku více seznámili? V tom případě si do vyhledávače zadejte slovní spojení investiční zlato a zjistěte si, jaké ceny nabízejí další obchodníci. Myslíte si, že budou nižší? My ne!