Praktické rady, jak ušetřit na pojištění auta

Přidat na Seznam.cz

Pojištění automobilu patří mezi nutná pojištění, bez kterých se neobejdete. Na výběr nemáte u povinného ručení, které je ze zákona povinné. K tomu si navíc můžete sjednat i havarijní pojištění, které kryje jiný typ problémů a pojistných událostí. Ale podle čeho vybrat to správné pojištění, aby splnilo vaše očekávání a zároveň nebylo příliš drahé? S tím vám pomůže následující článek.

Porovnání povinného ručení a havarijního pojištění pohodlně přes internet

Pro výběr a následné sjednání povinného ručení nebo jiného pojištění automobilu není potřeba chodit na žádnou kamennou pobočku. Všechno totiž bez problémů vyřešíte přes internet. Nabídky od různých pojišťoven máte k dispozici na jednom místě, takže si snadno zvolíte tu nejvýhodnější pro vás. Kromě toho se všechny dokumenty posílají jednoduše do e-mailu. Nově je totiž možné si bez problémů vytisknout zelenou kartu pro povinné ručení i na klasický bílý papír, takže nemusíte čekat na to, až vám přijde poštou.

Jak si správně pojistit auto

Aby bylo pojištění co možná nejlepší a plně sloužilo svému účelu, musíte si zvolit správné parametry. Sledujte výši pojistných limitů a prověřte si nabízené služby. Hledejte doplňky v podobě připojištění proti srážce se zvěří či povětrnostním vlivům, které mohou vozidlo také poškodit. Ideálně si dopředu nastudujte nějaký článek, jak pojistit auto, kde budete mít všechny informace na jednom místě.

Vyhledávejte si nabídky na pojištění auta na jedné stránce

A kde si jednoduše srovnáte všechny dostupné nabídky pojištění za pár minut? Pomůže vám kalkulačka pojištění, kde si zvládnete zvolit nejlepší povinné ručení, havarijní pojištění, ale i další podobné druhy pojistek. Zabere to jenom pár minut a úsporu můžete mít několik stovek až tisíců korun každý rok.