Posuvné dveře do bytu jsou moderní a praktické

Přidat na Seznam.cz

V minulém století neměly posuvné dveře příliš dobrou pověst. Často se vyskytovaly v harmonikové podobě, tedy skládaly se. Tyto dveře však sloužily spíše jako provizorní řešení, netěsnily hluk a byly tedy spíše vizuálním oddělením prostoru. Dnes je však všechno jinak.

Dnes jsou posuvné dveře naprosto plnohodnotným řešením do domu i bytu. Zájem o ně stoupá, protože působí moderně, a navíc dokáží ušetřit mnoho prostoru. To se v dnešní době, kdy jsou nemovitosti tak drahé, opravdu hodí. Hrajeme o každý metr čtvereční.

Ušetříte spoustu prostoru v místnosti

Klasické křídlové dveře ubírají kus prostoru v místnosti, protože jim musíte nechat místo na otevírání. Posuvné dveře do bytu nic takového nepotřebují. Moderní varianty se navíc zasouvají kompletně do stěny, respektive do pouzdra ve stěně, takže zabírají opravdu minimum prostoru.

Díky tomu můžete využít celou místnost beze zbytku, není nutné nechávat žádný volný prostor za dveřmi apod. Při plánování nemusíte vůbec žádné dveře uvažovat, máte volnou ruku a interiér lze namyslet zcela libovolně.

Moderní řešení v duchu minimalismu

Posuvné dveře jsou typicky velmi minimalistické. Obzvlášť varianty zasouvající se do pouzdra ve stěně, ty jsou však náročnější na vybudování – pouzdro se musí zasadit do stěny, což je ideální dělat ve chvíli, kdy stěnu budujete. Dveře mohou být jednobarevné, dekorované, lze je polepit tapetou. Vyrábí se i dveře prosklené, průhledné či průsvitné, samozřejmě z odolného skla, které se jen tak neroztříští. Podívejte se třeba na varianty, jež nabízí Orsabac.

Bezpečnější dveře snadnější na otevírání

Posuvné stěny a dveře nemají panty, takže nehrozí, že si dítko skřípne prst do pantů. Kromě toho se snadněji otevírají, takže jsou vhodné také do bezbariérových domácností a obecně budov. Posuvné dveře totiž rozhodně nepatří pouze do domácnosti, využití najdou i v kancelářích či veřejných budovách.