Podnikejte v realitách a budete nezávislí

Přidat na Seznam.cz

Pro mnoho lidí se vyhlídka na práci realitního makléře jeví jako mimořádně atraktivní a lákavá. Flexibilní pracovní doba. Výdělky závislé na vašich schopnostech. Drtivá většina si však není vědoma toho, co může od realitní kanceláře očekávat. Jak ve skutečnosti vypadá realitní makléř? Jaké jsou výhody práce v této profesi? Je to povolání s budoucností? Množství výhod a příležitostí jistě mnoho lidí překvapí.

Jak vypadá práce realitního makléře?

Práce realitního makléře je jistě nesmírně zajímavá a různorodá. Zdá se však, že je tomu tak pouze u lidí, kteří se vyznačují dobrou organizací vlastní práce a komunikačními dovednostmi. V této profesi je velmi důležitá spolupráce s klienty, kteří chtějí prodat nebo koupit nemovitost. Je to tak v kostce … Úkolem realitního makléře je připravit a následně odprezentovat nemovitost potenciálním klientům tak, aby byla prodána, nebo pronajata v co nejkratší možné době za odpovídající částku. Tato práce samozřejmě zahrnuje také cenovou analýzu, marketing a pomoc klientům ve fázi formálního prodeje nebo nákupu nemovitosti. Navzdory četným povinnostem a vysoké odpovědnosti realitního makléře má toto povolání mnoho výhod, díky nimž stále více lidí přemýšlí o této profesi.

Neomezené výdělky

Odměna realitního makléře může dosáhnout neomezených hodnot, které jistě představují velkou motivaci k této činnosti. Vysoký finanční příjem, který je často mnohem vyšší než průměrný plat v zemi, je argumentem hovořícím ve prospěch této práce. Vyžaduje to však efektivitu a sebezapření a často také kreativitu. Lidé, kteří nevěnují pozornost svým profesionálním povinnostem, budou čelit velkému zklamání. Příjem realitního makléře závisí především na produktivitě jeho práce. Výdělek je přímo úměrný vložené aktivitě.

Nestabilní pracovní doba

Další výhodou práce v realitách je nepravidelná pracovní doba. Nestandardní pracovní doba zároveň neznamená, že pracuje vždy jen v hodinách, kdy chce. Bylo by to příliš jednoduché. Realitní makléř nejčastěji přizpůsobuje pracovní dobu potřebám a očekáváním svých klientů. A zákazník je náš pán! Povaha této práce mu však umožňuje nastavit pracovní dobu tak, aby mohl úspěšně sladit pracovní dobu v realitní kanceláři s jinými povinnostmi. V této profesi si může občas snadno zajít na oběd, na kávu s přáteli, do posilovny, rychle nakoupit a během dne pak zajít do kanceláře. Je však třeba zdůraznit, že nedostatek pevné pracovní doby vyžaduje, aby si makléř dobře organizoval práci, byl pilný, oddaný a odpovědný.

Nezávislost

Realitní makléř prací v realitní kanceláři získá velkou nezávislost. Sám si rozhoduje o práci, která má být provedena. Na rozdíl od práce ve společnosti zde není složitá organizační struktura. Má konkrétní podmínky spolupráce, zná své profesionální povinnosti. Neexistuje žádná podřadnost a hierarchie. Realitní makléř ví, co musí udělat, aby vydělal peníze. Nezávislost na pracovišti má pozitivní vliv na pracovní spokojenost.

Příležitost seberealizace a rozvoje

Práce v této profesi poskytuje velké příležitosti pro rozvoj a seberealizaci. Umožňuje makléři neustále rozvíjet své prodejní dovednosti a techniky. Díky práci v této profesi může rozvíjet svůj potenciál a ideálně pak dosahovat stále lepších finančních výsledků.

Možnost potkat zajímavé lidi

Profese realitního makléře je založena na neustálém kontaktu s klienty. Ve své práci se setkává s mnoha klienty a mnoha zajímavými lidmi. Stává se často důvěrníkem rodinných tajemství a také svědkem problémů, ale i radostí zákazníků. Lidé jsou velmi různorodí. Často to vede k mnoha zábavným příběhům, které by vydaly na knihu.

Žádná rutina

Realitní makléř čelí každý den novým výzvám. Spolupráce s klienty probíhá různými způsoby. Všechny nabídky jsou rozmanité, což přispívá k různorodosti prováděné práce. Rozhodně to není monotónní a nudná práce. Naopak!!! Nemusí se obávat, že jeho práce bude schematická.

Je to práce pro vás?

Práce realitního makléře je zajímavá a může být zisková. Má mnoho výhod. Před rozhodnutím o kariéře v této profesi stojí za to analyzovat své profesionální a osobnostní předpoklady a poté se rozhodnout. Práce realitního makléře vyžaduje velké odhodlání, zodpovědnost, komunikační dovednosti a mnoho dalších osobnostních rysů, bez nichž nebudete v této profesi úspěšný.

Pokud již přemýšlíte o tom, jak se stát realitním makléřem, můžete se obrátit na realitní kancelář RE/MAX Anděl, kde se i vy můžete stát profesionálem v oblasti realit.