Podle čeho vybrat tiskárnu pro domácí kancelář?

Přidat na Seznam.cz

Velké množství lidí v posledním roce pracovalo z domova a někteří si tento nový zvyk zachovají. Home office s sebou ovšem nese nutnost trochu si uzpůsobit domácnost a pořídit některé nové vybavení. Novým nezbytným členem rodiny se stává i tiskárna. Kterou vybrat? Jak se zorientovat na trhu? Jaké řešení nezruinuje váš rozpočet?

V domácí kanceláři pravděpodobně netisknete tak často, jak se tiskne v práci, kde slouží jedna tiskárna pro celou kancelář, nebo dokonce patro. To však neznamená, že můžete obětovat kvalitu.

Laserovou, či inkoustovou?

První hrubé dělení tiskáren je na laserové a inkoustové. Inkoustová tiskárna má jednu velkou nevýhodu – inkoust zasychá. Kdo tedy tiskne jen občasně, měl by se zaměřit raději na laserové tiskárny. Ty využívají toner v prášku, který nemůže vyschnout.

Pořizovací cena laserových tiskáren je sice vyšší, z dlouhodobého hlediska se však vyplatí, protože jsou levnější na provoz.

Jaké funkce tiskárny se hodí?

Je praktické pořídit si tiskárnu multifunkční, tedy i s funkcí kopírování a skenování. Řadu smluv a dokumentů totiž potřebujete naskenovat a poslat v elektronické podobě. Ačkoliv je možné dokument naskenovat aplikací v mobilním telefonu, výsledek skeneru je často profesionálnější. Pro vás by asi nebylo moc dobrou vizitkou posílat obchodním partnerům špatně čitelné dokumenty.

Tiskněte pohodlně bez kabelů

Tiskárnu můžete mít připojenou ke stolnímu počítači USB kabelem, ale zřejmě doma používáte také notebooky, tablety a telefony. I z těch je někdy potřeba tisknout, takže je praktické, když si vyberete tiskárnu s možností Wi-Fi připojení. Pak lze tisknout pohodlně bez řešení nějakých kabelů. Hodí se i možnost tisku přímo z USB flash disku, případně z cloudu.

Rychlý tisk je základ

Nikdo nechce dlouho čekat, než se tiskárna nahřeje. Proto si prostudujte, jak dlouho jí trvá vytisknout první dokument a kolik stránek zvládá za minutu.

Čas vám ušetří i automatický oboustranný tisk. Ušetříte za papír a nebudete muset stránky ručně obracet.