Pasivní příjem můžete mít i vy

Přidat na Seznam.cz

Nebylo by krásné, kdyby vám peníze samy plynuly, aniž byste něco dělali? I tohle je možné, jen musíte mít něco do začátku. Jak se říká, peníze dělají peníze. Nestačí je však mít, musíte je vhodně investovat. Jedině tak vám budou vydělávat.

Když se řekne pasivní příjem, spousta lidí si vybaví koupi a následný pronájem nemovitosti. Na tohle ovšem potřebujete miliony korun a spoustu času při jednání s nájemníky. Vydělávat ovšem jde i jinak. Třeba už od stovky, nemusíte mít našetřenou spoustu peněz.

Možností je spousta, důležité je překonat inflaci

Lidé se pomalu učí investovat. Začínají chápat, že nechat peníze ležet na spořicím účtu není vhodné, protože tam ztrácí na hodnotě. Inflace je velký strašák, v ČR navíc v posledních letech patří k nejvyšším v EU. Kdo chce dlouhodobě vydělávat, ten musí své úspory investovat tak, aby překonal inflaci. Nenechte se tedy uchlácholit úrokem 5 % na spořicím účtu nebo 6 % na termínovaném vkladu, inflace je dnes mnohem vyšší.

Běžnému investorovi bez větších zkušeností rozhodně nedoporučujeme zkoušet takové věci, jako jsou akcie či forex. Vzniká spousta iniciativ, které vám umožňují investovat mnohem snadněji, a hlavně s podstatně nižším, téměř nulovým, rizikem. Jednou z těchto iniciativ je třeba Bondster.

Investujte do zajištěných úvěrů

Bondster umožňuje investice v korunách i eurech, v eurech bez poplatku. Vše funguje online, stačí se zaregistrovat a pak už si jen vybírat, do čeho dáte své peníze. Na platformě investujete do zajištěných úvěrů od prověřených poskytovatelů. Nemusí vás tedy zajímat informace o dlužníkovi, toho už prověřili za vás. Investovat se dá od 100 Kč, takže lze začít opravdu zlehka, abyste si vše vyzkoušeli.

Za platformou Bondster stojí společnost CEP Invest Private Equity, strategickým partnerem je ACEMA Credit Czech, a s. Cílem platformy je přinést Čechům kvalitní investiční příležitosti dostupné široké vrstvě investorů.