Online prodej jako snadný způsob vydělat si. Pro každého

Přidat na Seznam.cz

Stačila by jen chvilička brouzdání po internetu a jistě byste objevili množství způsobů, jak zázračně, ihned a prakticky s nulovým úsilím zbohatnout. Ve skutečném světě to ale už tak jednoduché většinou nebývá. Naopak se většina musí smířit s tím, že bohatství je obvykle spojeno s úsilím. S instantními zázraky je lepší nekalkulovat. Přesto ale rozhodně není vyloučeno vybudovat si přes internet životaschopný byznys.

Třeba internetovým prodejem. Začít s online podnikáním je totiž skutečně velmi jednoduché. Samozřejmě, že prosazení se na trhu už je běh na delší trať. Nic ale není nemožné. Naopak štěstí přeje připraveným, a pokud máte odhodlání, nebude internetový úspěch tak daleko. Ze všeho nejdříve je potřeba říct si, co vlastně chceme na internetu prodávat.

To nejtěžší rozhodnutí je na vás

Ideální je objevit produkt, který je na trhu skutečně unikátní, nebo ještě lépe, vytvořit ho. Originální nebo výjimečné výrobky se s největší pravděpodobností budou prodávat lépe než produkty, které už na trhu nabízí desítky prodejců. V tomto případě vám pravděpodobně nezbyde nic jiného než bojovat cenou. A bitevním polem se stanou internetové srovnávače.

Unikátní nebo originální sortiment naopak zákazníky nadchne snadněji. Budete ovšem muset věnovat větší úsilí komunikací svého příběhu. Finální rozhodnutí, co vlastně na internetu prodávat, musíte nakonec učinit sami. Ostatní vám maximálně poradí.

Dejme tomu, že jste ten pravý produkt už našli. Co teď? Dalším krokem může být zvolení vhodné domény a potažmo i názvu e-shopu. V tomto případě je dobré řídit se několika zásadami. Snažte se například vymyslet název, který vás v budoucnu nebude tolik svazovat. Co když se rozhodnete rozšířit sortiment nebo vstoupit do zahraničí?

Správná volba e-shopového řešení může ušetřit spousty problémů

Pokud už víte, co chcete prodávat a pod jakou značkou, nezbývá nic jiného než naplno vejít do internetového světa. To znamená vybudovat e-shop, který se stane vaší výkladní skříní. Způsobů existuje několik. Co se týče ceny, ta se může pohybovat v intervalu od 0 do nekonečna. Existují totiž řešení, která jsou zcela zdarma, stejně jako velmi drahé internetové obchody na míru, které mají značnou pořizovací cenu i náklady na následný provoz, takže investice do nich vlastně nikdy úplně neskončí.

Foto: Michal Benatzky / Pixabay

E-shop zdarma, respektive jedno z dostupných open-sourcových řešení někomu pro začátek může stačit. Skutečně zdarma ale bude pouze v případě, že jste sami zkušeným kodérem. Nastavení e-shopu a jeho konfigurace včetně přizpůsobení jednotlivých funkcí, totiž není nic pro začátečníky. S tím je třeba počítat. Detailněji se o tom, zda se vám vyplatí budovat internetový obchod na free platformách, dočtete zde.

Zkuste vsadit na pronájem

Elegantnějším řešením bude spíše pronájem e-shopu, který je cenově velmi dostupný a zároveň ve většině případů nabízí také kvalitní a fungující řešení. Bezchybně fungující e-shop je ostatně faktor, díky kterému se budete moci naplno věnovat rozvoji svého podnikání bez neustálého hašení technických problémů. Tvorba e-shopu je díky pronajímaným platformám velmi jednoduchá a zvládne ji naprosto každý. Nemusíte se bát ani toho, že byste skončili odkázáni na několik základních šablon bez možnosti větší individualizace online obchodu. Konkrétně u pronajímatelných e-shopů UPgates si svůj obchod můžete v modulu designer přizpůsobit podle svých představ.

Stejně tak si nebudete muset lámat hlavu ani nad případnou expanzí e-shopu do zahraničí. Multijazyčnost má UPgates vyřešenou nejlépe na trhu a jde mnohem dál, takže nekončí jen překlopením textu do jiného jazyka. Jde třeba o přizpůsobení možnosti dopravy nebo plateb či daní. Vy tak máte volné ruce k rozvoji svého podnikání, tedy na to podstatné.

Založte si váš první e-shop ještě dnes. Zvládnete to na několik kliknutí. A na prvních 30 dní si systém můžete vyzkoušet zdarma. Úspěch na internetu je blíže než si myslíte.