Ochrana mobilu je důležitá

Přidat na Seznam.cz

Mobilní telefony jsou dnes spíše počítače, ze kterých se dá příležitostně i volat. Oproti prvním verzím zaznamenaly nové přístroj opravdu radikální pokrok. Na druhou stranu mají i pár mušek.

Když pomineme přeci jen trochu vysokou cenu, problematická může být i křehkost takovýchto zařízení. Stačí jeden neopatrný pohyb a telefon se stane nepoužitelným. Proto je dobré zvolit pár preventivních opatření.

Odolné modely

Úplně nejlepší je pořídit si telefon, který opravdu vydrží. I takové se dnes běžně prodávají a nejsou kupodivu ani tak drahé, jak by se mohlo zdát. Jejich hlavním záporem je vysoká hmotnost, respektive neatraktivní vzhled.

Asi nikoho nepřekvapí, že obrněné verze telefonů nejsou zrovna lehké, což je u přenosného zařízení docela problém. Také po vizuální stránce se většinou nejedná o žádný zázrak, což také hodně lidí od koupě odradí.

Aby však přístroj zvládl něco vydržet, nemusí být celý opancéřovaný již z výrobní linky. Je možné mu ochranu dodat i následně, třeba formou vhodného obalu.

Nemusí se jednat o nic drahého

Originální obaly jsou poměrně drahou záležitostí, a i když obvykle nestojí tisíce, pár stovek si za ně výrobci většinou řeknou. Proto je lepší nakupovat tyto věci v obchodech, kde stojí nesrovnatelně méně, ovšem nikoliv na úkor kvality.

Nejedná se o žádné nepasující šmejdy. Jde o výrobky, které dokonale sedí k danému typu telefonu. Stačí jen vybrat ten správný.

Skla

Krom těla je nutné chránit i displej mobilu. K tomu slouží speciální skla. A stejně jako v minulém případě, ani zde není nezbytné kupovat tvrzené sklo iPhone nebo Motorolu přímo v oficiálních obchodech.

Obecně hlavně firma Apple nabízí všechny doplňky na své produkty s velkou přirážkou. Stačí jen zmínit přemrštěnou cenu řemínku na Apple Watch 3. Takových příkladů je ovšem mnohem více.