Nejlepší golfový vozík. Podle čeho vybírat?

Přidat na Seznam.cz

Golfové vozíky, jako součást výbavy golfisty, vidíme na greenu stále častěji. S tím je spojena velmi široká nabídka výrobců. Na co si máte dávat pozor při výběru golfového vozíku, abyste s jeho používáním byli maximálně spokojeni?

Proč vlastně golfový vozík potřebuji?

Jiný golfový vozík bude vhodný pro juniora, který používá halfset a pencil bag, a úplně jiný pro golfového hráče startujícího na turnajích. První musí být super lehký s možností nastavení výšky a délky madla. Druhý by měl stabilně unést turnajový bag a měl by umožňovat široké vybavení úchyty na příslušenství.

Čím budu golfový vozík přepravovat?

Některé golfové vozíky jsou optimalizovány z hlediska malého objemu po složení. Mohou mít odnímatelná kola a mohou být uloženy v obalu. To je zásadní jak pro majitele auta s malým zavazadlovým prostorem, tak i pro ty, kteří potřebují přepravovat kromě vozíku i mnoho zavazadel.

Rubikova kostka nebo golfový vozík?

Ověřte si, zda se golfový vozík snadno skládá a rozkládá. Zda je to intuitivní a lze to provádět jednou rukou a jednou nohou, když v druhé ruce držíte třeba deštník. Budete to totiž dělat po každém příjezdu na golfové hřiště.

Elektrický nebo ruční golfový vozík?

Elektrický golfový vozík ocení golfista, který ho už alespoň jednou použil. Na konci hry byl mnohem méně unavený, protože své síly věnoval pouze hře. Golfový vozík poháněný elektromotorem jezdil poslušně za ním. Toto řešení je zejména doporučováno golfistkám a seniorům.

Golfchampion.cz