Mýty o lightning kabelu, jimž byste neměli věřit

Přidat na Seznam.cz

Světem se šíří různé mýty o lightning kabelu. Často je vypouští výrobci alternativních kabelů s koncovkou lightning, aby zákazníky přiměli ke koupi jejich výrobku. Pojďme se společně podívat na tři mýty, jimž byste rozhodně neměli věřit.

Chcete-li si koupit kabel lightning pro iPhone, máte celou řadu možností. Kromě originálního výrobku od Apple lze sáhnout po spoustě alternativních kabelů. Výrobci se často snaží zákazníky přilákat nesmyslnými sliby. Jakými?

Mýtus #1: Nezničitelný kabel

Nenechte se zmýlit. Nic není nezničitelné. Ano, existují kabely speciálně silné či opletené, které se dají použít třeba i k tažení auta. Problémem je, že stále mají svá slabá místa, zejména konektor USB a lightning. Nezničitelný lightning kabel prostě neexistuje, ať už výrobce tvrdí cokoliv.

Mýtus #2: Super rychlé nabíjecí kabely

Světem se šíří rovnou dva mýty. Ten první říká, že kvalitnější kabely nabíjejí rychleji, ten druhý, že některé kabely obsahují jakousi speciální technologii.

Ne a ne. Je pravda, že nekvalitní kabely mohou nabíjet pomaleji, nebo dokonce vůbec, ale za normálních okolností by rychlost rozdílná být prostě neměla. Jediná věc, která dělá v rychlosti nabíjení rozdíl, je nabíječka a fakt, zda používáte USB, či USB-C.

Mýtus #3: Kabel od Apple je špatný

Originální lightning kabel od Apple sice nemá zrovna moc dlouhou životnost, ale sám o sobě není o nic pomalejší či méně výkonný než jiné kabely.

A na závěr ještě jeden pravdivý fakt

Dlouhý kabel znamená delší dobu nabíjení. Čím je kabel delší, tím vyšší je jeho odpor. V závislosti na tloušťce použitých vodičů však nemusí být vliv na dobu nabíjení znatelný. Pouze pokud se výrobce snaží ušetřit a použije tenký vodič, rozdíl poznáte. Když si ale koupíte dlouhý kabel od renomované značky, nemáte se čeho bát. Po kvalitních dlouhých kabelech se zkuste poohlédnout v e-shopu AppleKing.cz.