Máte v plánu nákup ledničky? A víte, na jaké parametry se při výběru zaměřit?

Přidat na Seznam.cz

Lednice patří mezi nejvíce vytížené domácí spotřebiče. V chodu je v podstatě neustále. I z toho důvodu je na místě vybrat pokud možno energeticky co nejméně náročný model (ideálně A +++). Parametrů, jimiž bychom se při výběru měli řídit, je však mnohem víc.

Jedním z hlavních je velikost spotřebiče. Tu volíme s přihlédnutím k počtu členů domácnosti a množství potravin, které do ledničky budeme ukládat. Žijete-li sami, zřejmě si vystačíte s malou chladničkou s objemem okolo 150 litrů. Čím větší rodina, tím se samozřejmě nároky na velikost lednice zvyšují. Ty největší americké disponují objemem přes 1000 litrů a bývají vybaveny i dvousetlitrovými mrazáky. Tyto modely jsou samozřejmě náročnější jak na prostory, tak i domácí rozpočet.

Jaké rozměry?

Spolu s objemem ledničky před její koupí vezměte v potaz také její rozměry. Standardní šířkou lednice je 60 cm. Na trhu se však setkáte i s ledničkami úzkými (okolo 40 cm) a širšími (okolo 70 cm). Před nákupem si proto dobře přeměřte prostory, které máte na lednici vyhrazené.

Zaměřeno na technologie

Moderní lednice jsou opravdu sofistikované spotřebiče. Vyrobí vám led, umožní nezávislé nastavení teploty v chladicí a mrazicí části, jsou vybaveny dotykovým ovládáním, regulátorem teploty, funkcemi „SuperChlazení“ i „SuperMrazení“, praktickými „MultiBoxy“, jsou napojené na internet či dokonce je jejich interiér snímán minikamerou a promítán na monitor zabudovaný ve dveřích lednice.

Oblíbené ledničky kombinované

Otázkou ale zůstává, jestli všechny tyto vychytávky ve výsledku skutečně využijete. V žebříčcích oblíbenosti zákazníků totiž stále vedou klasické ledničky kombinované, tedy kombinující ledničku a mrazák v jednom spotřebiči. Z technologií pak vede No Frost, která je ušetří nenáviděného odmrazování. Už máte svého favorita?