Máchovo jezero je romantická oblast vhodná pro letní i zimní dovolenou

Přidat na Seznam.cz

Máchovo jezero představuje se svou rozlohou největší vodní plochu v Libereckém kraji, která láká nejen na klasické, ale i naturistické pláže. Máchovo jezero sice nabízí spoustu zajímavých atrakcí, ovšem za zmínku stojí i okolí, kde na vás čeká celá řada architektonických skvostů a přírodních pamětihodností.

Prvně si však objednejte ubytování Máchovo jezero. Vybrat si můžete z malebných chatek, rodinných penzionů i moderních hotelů. Nicméně k dobrodružné dovolené jednoznačně patří spaní v chatkách.

Kam na výlety v okolí? 

V letních měsících strávíte většinu času na jedné ze čtyř písčitých pláží u Máchova jezera. S příchodem chladnějšího počasí je vhodnější vyrazit spíše na výlety do blízkého či dalekého okolí. První dominantou jednoznačně je zámek Doksy nacházející se něco málo přes čtyři kilometry od Máchova jezera. Klidně si tak můžete udělat příjemnou procházku na zámek. 

Zajímavostí je památník Karla Hynka Máchy, které je nedílnou součástí Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. V samotném muzeu se podíváte nejen na expozice týkající se básníka, čekají na vás totiž i expozice vztahující se k rybářství a rybníkářství na Českolipsku. 

I rodiny s dětmi si přijdou na své. Vezměte své ratolesti do muzea Čtyřlístku. Kreslené postavičky se nachází v půdních prostorách Městské knihovny v Doksech. 

Kde se ubytovat? 

Otázkou je ubytování. Zřejmě vás nepřekvapí, že Máchovo jezero ubytování poskytuje v mnoha zařízeních. Velice žádané jsou však chatky, a to v areálu Elite Staré Splavy. Připraveny jsou čtyřlůžkové chaty s chladničkou. V areálu je společné sociální zařízení. Využít můžete místní jídelnu s barem, ohniště a podobně. A na děti čeká hřiště s houpačkami, prolézačkami a pískovištěm. 

Tak neváhejte a užijte si dovolenou v jedné z nejkrásnějších oblastí České republiky.