Letní dny se kvapem blíží! Vyrazte na dovolenou do Slovinska anebo rovnou na Sicílii!

Přidat na Seznam.cz

Ne všichni se spokojí s rekreací v tuzemsku a prahnou po poznání nových neokoukaných míst. Kvůli tomu však nemusí jezdit na druhý konec světa. Bezpochyby je nadchne dovolená ve Slovinsku či na Sicílii.

Obě místa mají mnoho společného. Jako na stříbrném podnosu se před vámi objeví tajuplné jeskyně a pozoruhodnosti přírody stejně jako ojedinělé skvosty architektury. Vůně dávných dob lze cítit na každém kroku, tudíž si zde přijdou na své milovníci památek i šperků přírody. Dovolená Slovinsko nadchne adrenalinovým tempem a zájezd Sicílie nádechem kontrastů.

Na Balkán s přehledem

Jako první vás zaujme dokonalá poloha Slovinska, protože jste v něm z Prahy doslova za pár hodin. Nezapomeňte si s sebou přibalit dobrou obuv, zájezd Slovinsko je spojen především s turistickým nádechem a atraktivním rytmem přírody. Jakmile spatříte nejvyšší horu Julských Alp, Triglav, budete jako omámení. V tomto národním parku budete nadšeni také z Bohinského jezera. Dovolená ve Slovinsku nabízí pobyt u moře i poznání historických klenotů. Určitě už jste někdy slyšeli o významných letoviscích, jako jsou Izola či Piran. V hlavním městě Ljubljana se setkáte s nádhernými pamětihodnostmi a Maribor slibuje zábavný noční život. Nesmíte minout Škocjanské jeskyně zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO.

K sopce Etně i na výbornou zmrzlinu

Dovolená Sicílie vás naláká rekreací u moře, návštěvou památek i výborným gastronomickým zastoupením. Jakmile se zde ocitnete, budete jako v jiném světě. Přenesete se do víru historickým perel a období starých Řeků. Středomořská relaxace vás zavede k pamětihodnostem pod záštitou UNESCA, jako jsou chrám v Cefalú a katedrála v Monrealu. Naplánujte pro svou rodinu pohodlí a zvolte možnost Sicílie letecky. Jen tak budete během pobytu jako v bavlnce.