Kurz účetnictví pro začátečníky může odstartovat novou kariéru

Přidat na Seznam.cz

Nejste spokojení ve svém zaměstnání? Toužíte po lepším finančním ohodnocení? Potřebujete větší volnost? Chcete dělat práci, jejíž přínos a smysl jasně vidíte? Nikdy není pozdě změnit kariéru a stát se třeba účetní/účetním.

Účetnictví je obor, který má budoucnost. Firmy budou stále potřebovat někoho, kdo se jim postará o všechny faktury, mzdy či daňové optimalizace. Zatím ještě nikdo nevymyslel způsob, jak tyto úkony plně automatizovat.

Jako účetní máte řadu možností

Účetní se může nechat zaměstnat v jedné firmě, nebo pracovat jako OSVČ a zpracovávat účetnictví externě několika firmám. Volba je pouze na vás. Někdo ocení spíš volnost, další zase stabilní zázemí dobré firmy. Dobrý plat je zaručen v obou případech, pokud budete šikovní.

Změňte svou kvalifikaci

Nemáte vystudovanou ekonomickou školu? Přihlaste se na rekvalifikační kurz. Ač se to zdá k nevíře, během dvou až tří měsíců se doopravdy dokážete připravit na zcela nové povolání.

Rekvalifikační kurzy probíhají obvykle v pátek, častěji v sobotu, takže se jich může účastnit i pracující člověk. Nemusíte se dva měsíce věnovat pouze studiu, i když bude určitě nutné sebevzdělávání věnovat více času než jen hodiny strávené na kurzu.

Kurzy účetnictví probíhají po celé republice

Kurzy účetnictví pro začátečníky probíhají téměř ve všech okresních městech. Účetnictví je totiž populární a perspektivní obor. Stačí si tedy vybrat kurz ve městě, které máte blízko. Jestliže jste aktuálně bez zaměstnání a zapsáni na úřadu práce, úřad práce vám může kurz a dojíždění na něj dokonce i proplatit. I v případě, že si ho zaplatíte sami, stojí tato investice za to. Ceny rekvalifikačních kurzů jsou poměrně nízké, pohybují se zhruba od deseti do patnácti tisíc korun, což je minimum, když uvážíte, že se vám po takovém kurzu může obrátit život o 180 stupňů.