Kupujete svým zaměstnancům pravidelně nové kalibry? Pokud ne, tak začněte

Přidat na Seznam.cz

Česká republika si za poslední desítky let vybudovala ve světě zvučné jméno v oblasti strojírenské výroby. Za tento pozitivní fakt můžeme poděkovat desítkám a desítkám technologických společností, jejichž výrobky pomáhají ve zdravotnictví, letectví, dopravě, vědě a dalších moderních odvětvích. Co mají všechny tyto firmy společné? Musí dodržovat extrémně složité požadavky. 

Okem neviditelné 

Ať už jste zrovna obdrželi zakázku pro jakýkoliv z výše zmíněných oborů, ihned si všimnete tolerancí v řádech pouhých setin milimetru. To platí nejen pro klasické rozměry, nýbrž i pro uložení s přesahem a s vůlí, stejně jako v případě závitů. Chcete-li si udržet zákazníky i zisky, musíte všechna kritéria splnit na sto procent. 

Přesně v této chvíli přichází na scénu perfekcionismus a kontrola nejmenších detailů. Dávejte si pečlivý pozor, jelikož mnoho obráběčů zkouší například jen každý desátý kus. Máte jistotu, že těch zbylých devět splní náročné standardy? Budete-li po nich požadovat maximální pozornost, je nejdříve nutné jim poskytnout špičkové kalibry a měřidla. 

Určitě nenechávejte své podřízené navzájem si půjčovat jednu tisíckrát použitou pomůcku, ale raději všem kupte vlastní vybavení. Docílíte rychlejší, přesnější a bezpečnější výroby. To vše za pouhých několik tisíc korun. 

Objednávejte online 

V případě kalibrů i měřidel se nevyplatí ztrácet čas objížděním kamenných prodejen v celém kraji, protože existují specializované e-shopy. Stačí si tudíž sednout z pohodlí domova k počítači, navštívit internetové stránky pod vloženými odkazy a během několika málo kliknutí objednat kýžené vybavení. 

Ať už sháníte válečkové, třmenové, závitové či jakékoliv další kalibry, nešetřete na svém podnikání a dopřejte si kvalitu.