Krepové lepicí pásky nejen pro malíře

Přidat na Seznam.cz

Lepicí páska. Nesmrtelný pomocník, který nesmí chybět v žádné domácnosti. Existuje však v různých podobách, přičemž každý typ je vhodný pro jiné účely. Víte, na co se nejčastěji používá krepová lepicí páska?

Krepové lepicí pásky neboli maskovací pásky budete určitě potřebovat, pokud vás čeká rekonstrukce zahrnující také malování zdí.

Dosáhněte ostrých hran

Potřebujete namalovat dokonale ostrou hranu jednou barvou, protože v daném místě se má nátěr stýkat s barvou druhou? Tak právě na to poslouží maskovací krepová páska. Stačí její pomocí vyznačit hranu. Stejně tak se hodí pro maskování prvků, jež nechcete mít od barvy. Lepidlo na tomto typu pásky má skvělou přilnavost, avšak umožňuje jednoduché odstranění, aniž by na povrchu zůstaly jakékoliv stopy od lepidla. Ze stejných důvodů ji používají též lakýrníci. Krepová páska má odolnost až do 60 °C. 

Z čeho jsou vyrobené krepové pásky?

Jak napovídá název, krepové pásky se vyrábí z krepového papíru. Jsou však vyrobené ze speciálního zdrsněného druhu, díky němuž se pak páska dá snadno tvarovat. Normálně se vyrábí pouze ve žluté barvě. Jsou plně recyklovatelné, takže po odlepení je nezapomeňte vytřídit.

Jaké jsou v jednotlivých krepových páskách rozdíly?

Více barev se nevyrábí, na výběr tedy máte pouze, co se týče rozměrů. Krepové lepicí pásky se prodávají v různých šířkách, liší se však i délka návinu. Budete-li tedy vybírat podle ceny pásky, nezapomeňte brát v úvahu, jaký návin kupujete. Standardem je 50 m. Někdy prodejci udávají také použité lepidlo na spodní straně krepové pásky, to však většině lidí moc neřekne.

Kde krepové pásky pořídit?

Potřebujete-li jeden kus, pořídíte ho snad v každém papírnictví. Při větších objednávkách už se vyplatí vybrat si specializovaný obchod, jakým je například e-shop Jarico.cz. Prodává i další lepicí pásky, lepenky, fólie, etikety či obaly.