Královská dovolená v Českých Budějovicích

Přidat na Seznam.cz

Dovolená v České republice může být stejně tak kvalitní a zábavná jako v zahraničí. Ostatně za poslední dva roky, kdy nás postihla celosvětová pandemie, trávila své volné dny na území ČR většina Čechů. Sice tu nemáme moře a zlaté pláže, zato zde ale najdeme jedinečné přírodní bohatství a úchvatná historická města. Mezi takové patří například turisty vyhledávané České Budějovice. Pojďme se společně podívat, jaké zajímavosti zde navštívit a kde se nejlépe najíst a ubytovat.

Kulturní krásy jihočeské metropole

Prvním místem, kam většinou vedou naše kroky, je Náměstí Přemysla Otakara II., jemuž dominuje budova radnice a Samsonova kašna. Odtud se určitě vydejme do historického centra města, kde se nachází nejvíce zajímavých objektů a pamětihodností. Za zmínku stojí například katedrála svatého Mikuláše, obranná Rabenštejnská věž či Železná panna, Morový špitál, Piaristické náměstí a mnoho dalšího.

Ubytování pro přicestovalce

Než se rozhodneme vydat se na poznávací dovolenou na jih Čech, je potřeba vybrat si vhodný hotel. České Budějovice nabízí ubytování v atraktivních místech jak v samotném centru města, tak na jeho okraji. Ve staré historické zástavbě najdeme Hotel Klika s dlouholetou tradicí a geniem loci specifickým pro tuto lokalitu. Ubytování v Českých Budějovicích si můžete rezervovat snadno na jejich webových stránkách.

Kde se dobře najíst

Restaurace v Českých Budějovicích nabízí turistům příjemný gastronomický zážitek často s výhledem na městské památky. Vybírat je možné z nabídky jídel typických pro tento kraj, ale nalezneme zde i cizokrajné speciality. V teplých letních dnech určitě využijeme restaurace na zahrádce, České Budějovice tak budeme mít jako na dlani. Možnosti stravování jsou zde široké a ocení je nejen turisté, ale také místní obyvatelé, kteří mohou využít například rozvoz jídel po Českých Budějovicích.