Kde je nejlepší koupit investiční zlato?

Přidat na Seznam.cz

Fyzické zlato, na rozdíl od akcií, dluhopisů nebo jednotek podílových fondů, není digitálním záznamem na serveru banky nebo jiné instituce. Jelikož je v hmotné formě, nelze jej snadno zakoupit a získat přes internet. Otázkou tedy je, kde koupit investiční zlato, aby bylo bezpečné a ziskové? 

Ceny zlatých mincí a zlatých cihel závisí především na množství zlata, které obsahují, a na aktuální tržní ceně. Ovlivňuje je také marže prodávajícího, která je však na většině míst malá a velmi podobná. U poctivých prodejců jsou proto stejné zlaté mince a cihly nabízeny za podobnou cenu. Pokud je produkt v daném okamžiku o tucet procent levnější než konkurence, prodávající pravděpodobně nabízí padělané zlato. Stojí však za zmínku, že ne každá atraktivní nabídka musí být podvod. Můžete počítat s mírně levnějšími nákupy od prodejců, kteří mají problémy s likviditou, i od těch, kteří právě začínají podnikat a snaží se konkurovat cenou. Je však třeba zdůraznit, že takové nákupní příležitosti jsou vzácné a v nynějším období vysokého zájmu o zlato k nim vůbec nedochází.

Kde koupit zlato online nebo na pevném místě? Nejbezpečnější možností je teoreticky zvolit fyzickou zásuvku, kde lze danou minci nebo cihlu před nákupem pečlivě zkontrolovat. Online transakce s doručením domů takovou možnost neposkytuje, ale je třeba si uvědomit, že zásilku lze pojistit. Výhodou internetových nabídek je také to, že je možné snadno kontrolovat a porovnávat ceny produktů.

V České republice můžete pro nákup investičního zlata navštívit specializovanou prodejnu v Obecním domě, nebo si nyní v době pandemie objednat diskrétní, pojištěnou zásilku na www.zlate-mince.cz. Zlato se tak dostane přímo k vám. Jak říká Pavel Trtík, ředitel společnosti. „Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribujeme již 17 let. Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“ Klienti tak mají jistotu původu a ryzosti. Mohou si být jisti, že obdrží skutečné, původně zabalené investiční zlato.

„Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Českému trhu proto dominují zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P.

Investoři, kteří uvažují, kde koupit investiční zlato, by měli okamžitě přemýšlet o otázce pozdějšího zpeněžení svých investic. Poptávka po drahých mincích nebo zlatých ingotech je vysoká, zejména v době hospodářské krize. Nalezení kupce je vždy spojeno s dalšími formalitami a značným časovým závazkem. Proto místo hledání potenciálního kupce mezi soukromými osobami nebo nákupy zlata, stojí za zvážení uzavření transakce s dodavatelem, který zaručuje následné vykoupení. Takové pohodlí nabízejí především obchodníci s investičním zlatem, kteří jsou profesionálové.