Jak se stát úspěšným realitním makléřem

Přidat na Seznam.cz

Co všechno je potřeba pro kariéru úspěšného realitního makléře? Odpověď vás možná překvapí.

Dneska jsme v realitní kanceláři KWCZ.cz zjišťovali, co všechno stojí za úspěchem realitního makléře. Odpovědi nás vcelku překvapili. Kromě splnění legislativních podmínek musí úspěšný makléř ovládat spoustu nezvyklých dovedností. Současně je tato kariéra náročná i na povahové vlastnosti. Říkáte si, že to pro vás bude hračka, protože jste se s obchodním duchem narodili? Pouze ten vám stačit nebude…

Dovednosti realitního makléře

Realitní makléř umí obléknout montérky stejně dobře jako drahé sako. Jeho nástrojem není pouze pero, které používá při podpisu smluv, ale také sada nářadí a zahradnických potřeb.

Úspěšný realitní makléř už dobře ví, že se nesmí štítit špinavé práce. Protože občas dostanete nemovitost v hrozném stavu – a co s tím, pokud má zájemce o prohlídku přijít už za hodinu?

Za tu chvilku nikoho na úklid ani úpravu zahrady neseženete a jak sami víte, první dojem je ten nejdůležitější. Pokud zájemce vejde do nemovitosti zapáchající zatuchlinou a bude se do ní muset dostat přes zahradu jako z pohádky o šípkové růžence, zájem se velmi rychle vytratí.

Schopnost ušpinit si ruce je tak skoro stejně důležitá jako trpělivost.

Trpělivost je jednou z vlastností, bez které to celé nemá ani příliš cenu. Prodej nemovitosti se často protahuje a natahuje a pokud trpělivostí neoplýváte, brzy se z toho zblázníte.

Vzhledem k tomu, že budete jednat s lidmi často ve velmi náročné životní situaci, neobejdete se ani bez empatie a taktu.

Znalosti a dovednosti v oboru marketing, stavebnictví, práva i daní

Při práci realitního makléře se neobejdete ani bez „hard dovedností.“

Jen proto, abyste mohli tuto práci vykonávat, budete potřebovat dokonalý přehled v oblasti stavebnictví, daňového práva i ostatních zákonů z oblasti nemovitostí.

Kromě toho se však musíte orientovat také v marketingu, propagaci a komunikaci. Že máte svého fotografa a marketingového odborníka?

To je skvělé. V těchto oborech však budete stejně potřebovat mít dostatečný přehled, abyste poznali dobře odvedenou práci a v případě nutnosti ji byli schopni na slušné úrovni vykonávat i na vlastní pěst.

Práce realitního makléře je jednou z nejlepších a skutečně nabízí slibovanou svobodu a finanční nezávislost. S tím jdou však ruku v ruce i poměrně vysoké nároky.