Jak funguje AI GPT-3 a jak ho použít pro copywriting?

Přidat na Seznam.cz

Víte, jaké jsou nejčastější důvody, proč se firmy bojí integrovat umělou inteligenci? Za prvé jde o dovednosti zaměstnanců, za druhé o strach z neznámého a za třetí o to, že si nevědí rady s prvními kroky. Když se ovšem spojíte s odborníky, všechny tyto obavy jsou zbytečné.

Kolik hodin vám trvá sepsat příspěvek na blog o 500 slovech? Podle různých statistik asi tak 2 hodiny. Dnešní umělá inteligence by to zvládla za minutu.

Co je GPT-3?

Nejpokročilejším jazykovým modelem současnosti je GPT-3 od OpenAI. Jedná se o autoregresivní jazykový model, který je díky hlubokému učení schopen vytvářet text podobný lidskému. Plná verze GPT-3 má 175 miliard parametrů, které byly naučeny na 45 TB textových dat z internetu.

GPT-3 dokáže tvořit nejen texty, ale i obrázky či zvukové výstupy. Jestli nevěříte kvalitě, přečtěte si první český blog psaný umělou inteligencí. Také si uvědomte, že AI podobného stylu vlastně denně používáte. Alexa, Cortana či Siri jsou také produkty AI.

Jak se dá GPT-3 využít ve vašem podnikání?

Zapomeňte na hodiny ztracené psaním článku na blog. Svěřte tento úkol AI. Už se dál netrapte s vymýšlením lákavých nadpisů, nechte si jich pár navrhnout od AI a pak jen vyberte. Může za vás také vytvořit text newsletteru, originální popisky produktů, dokonce dokáže vytvořit obrázek na Instagram.

Jaké výhody a nevýhody má psaní umělou inteligencí?

Ještě pořád nejsme ve stavu, kdy by AI zcela nahradila copywritery. Spolehnout se na ni ovšem dá.

Každý copywriter sem tam trpí nedostatkem inspirace, má těžký den, je zavalený prací. Právě tohle jsou situace, kdy se vážně vyplatí využít AI.

Nevýhodou GPT-3 může být, že nikdy nepřinese žádné nové informace. Texty tvoří z toho, co se naučil, tedy z informací nalezených na internetu. Nikdy nepopíše své vlastní specifické zkušenosti, nedokáže vytvořit text, který by ve čtenáři zanechal osobní dojem.

Jazykový model se ale rozhodně může stát vaším dobrým pomocníkem. Více informací o tom, jak ho použít pro tvorbu českých textů, najdete na Pisalek.cz.