Investujte do svého pohodlí, pořiďte si dobrý kancelářský nábytek

Přidat na Seznam.cz

Čekali jste, že vám pro větší pohodlí poradíme koupit si novou postel? Doba se mění. V současné době trávíme doma daleko více času než kdy dříve. V posteli jsme zhruba stejný počet hodin jako v naší domácí pracovně. Proto si i ona zaslouží vylepšení!

Před rokem jsme ještě homeoffice pokládali pouze za dočasné řešení na pár týdnů, nanejvýš měsíců. Nyní, o rok později, je však situace snad ještě černější než loni. Nespoléhejte na brzký návrat do práce a pořiďte si kancelářský nábytek raději domů.

Proč potřebujete kancelářský nábytek?

Chcete namítnout, že pracovat můžete i ze sedačky v obýváku nebo od kuchyňského stolu? Jistě, můžete, jenže pohodlné to není. Nemáte svůj klid, možná překážíte někomu, kdo se chystá vařit či sledovat televizi, a hlavně neprospíváte svému tělu. Sedět skrčený u kuchyňského stolu nebo v pololehu na sedačce není pro páteř vůbec ideální. Daleko větší radost jí udělá dobrý kancelářský stůl se správnou výškou a také kancelářská židle.

Speciální místnost jako kancelář není nutná

Nemáte doma místnost navíc, kde byste si mohli zařídit kancelář? Nic takového není třeba. Nemusíte si kupovat dvoumetrový stůl, vždyť stačí malý stoleček, kam si položíte notebook a šálek s kávou. Takový stoleček se vejde třeba do rohu obývacího pokoje. Pro větší soukromí je možné oddělit ho paravánem, případně nějakým větším kusem nábytku. Dobrá je k tomu třeba kancelářská skříň.

Co s nábytkem, až skončí pandemie?

Tahle otázka se zdá býti dost předčasná, protože konec je v nedohlednu. I tak se některé firmy chystají zachovat aspoň částečný homeoffice natrvalo. Pro ně je to také výhodnější, ušetří za energie, kávu apod. Zaměstnanci si jistě stěžovat nebudou, ostatně většina lidí se přiklání k tomu, že je ideální poměr 2:3 nebo 3:2 v počtu dní v kanceláři a na homeoffice. A kdyby se přece jenom poštěstilo chodit do práce 5 dní z 5, kancelářský nábytek se dá využít například pro starší dítě nebo studenta.