Investiční zlato představuje originální dárek, který člověk ocení nyní i v budoucnu

Přidat na Seznam.cz

Také vás už nebaví svým příbuzným, známým, ale také obchodním partnerům dávat neustále ty samé, často zbytečné dárky, které nejenže dvakrát nepotěší, ale nejspíše pár hodin po převzetí skončí zapomenuté kdesi ve skříni, v horším případě dokonce v koši? Pak vězte, že se hitem poslední doby, pokud jde o dárky, stává investiční zlato v podobě mincí (medailí) a slitků. Na výběr přitom máte ze stále širšího sortimentu produktů.

Proč zvolit zrovna zlato?

Hledáte-li vhodné dárky pro muže, ženy, ale klidně i děti, zlaté mince mohou být skutečně tím pravým řešením, a to hned z několika důvodů. V první řadě jde o dobrou investici do budoucna. Koupíte-li zlato třeba svému právě narozenému potomkovi, ten jej v dospělosti může směnit zpět za peníze, které mu poslouží při vstupu do aktivního ekonomického života. Zlaté mince a slitky se dají pořídit v hodnotě od cca 1.500 Kč až do sum, jež přesahují milion korun, takže záleží jen na vás, respektive na vašich finančních možnostech a ochotě.

Velkou předností investičního zlata je ochrana hodnoty peněz. Zlato, jak známo, nepodléhá inflačním tlakům. Kromě toho si dlouhodobě udržuje stabilní pozici na trhu, jeho cena v průběhu času spíše roste. Navíc nákup investičního zlata nepodléhá DPH.

K jakým příležitostem se dá investiční zlato použít jako zajímavý dárek?

Pokud se rozhodnete zvolit investiční zlato jako formu dárku, můžete jej přímo zacílit dle toho, komu ho hodláte předat. Dnes už není problém zakoupit zlaté medaile, na nichž je zobrazeno znamení zvěrokruhu, potažmo konkrétní jména.

Zlaté mince a slitky mohou být originálním dárkem pro příbuzné a známé ve chvíli, kdy slaví svátek, narozeniny, výročí svatby, případně je čeká jiná významná událost. V současnosti jsou velmi oblíbené zlaté medaile, na nichž je vyrytý titul. Oceníte tak svého potomka v okamžiku, kdy úspěšně završí vysokoškolské studium. Takovýto hodnotný a jedinečný dar jednoznačně potěší každého studenta.