I na čerstvě praženou kávu si můžete objednat předplatné

Přidat na Seznam.cz

Káva je velice oblíbený teplý nápoj. Pokud patříte mezi milovníky tohoto kofeinového moku, je pochopitelné, že si chcete koupit vskutku kvalitní zrna. Stačí posoudit několik základních faktorů, a podle nich potom vybrat správný druh. Zkontrolujte také etiketu, abyste se ujistili, že je káva čerstvá a kvalitní. Při výběru zohledněte ještě způsob pražení, jenž výslednou chuť výrazně ovlivňuje.

Prvně se zaměřte na etiketu. Uvedeny by na ní měly být podrobnosti o původu. Levnější káva nebude mít na obalu uvedeno velké množství konkrétních informací o tom, odkud pochází. Ideální je, když znáte konkrétní farmu, region a zemi, odkud zrna pocházejí, protože tím pádem máte jistotu, že káva byla pečlivě připravena a není jen směsí náhodných zrn z různých oblastí.

Objednejte si předplatné, káva ve vaší kuchyni bude neustále čerstvá, protože každý měsíc vám bude doručen balíček oblíbených druhů.

Zkontrolujte datum pražení

Kvalitní káva má na etiketě uvedené i datum pražení, abyste si mohli zkontrolovat čerstvost. Káva by se měla potom spotřebovat do jednoho měsíce. Dokonalou chuť vám poskytne po sedmi až deseti dnech od data pražení, poté už se chuť a intenzita pomalu vytrácí. Stejně tak se zaměřte na množství kofeinu, neboť se může u jednotlivých druhů lišit. Existují i bezkofeinové varianty.

Dárkový poukaz i na Vánoc

Jestliže chcete potěšit své blízké na Vánoce, narozeniny či v jiný významný den, nabízí se vám poukaz. Velkou výhodou je, že je na dárkový poukaz káva opravdu čerstvá. Obdarovaný si tedy objedná balíček až v okamžiku, kdy spotřebuje zásoby doma. Poukazy můžete zakoupit třeba v e-shopu KavaMonro.cz, kde najdete kávu z celého světa – z Austrálie, Bolívie, Číny, Etiopie, Ekvádoru, Kolumbie, Nepálu, Salvadoru i Zimbabwe.