Exotická dovolená na Zanzibaru – dechberoucí pláže s bílým pískem, laguny a ostrůvky

Přidat na Seznam.cz

V posledních letech se lidé nespokojí s klasickým pobytem u moře a vyhledávají vzdálenější tropické destinace. Jednou z nich je Zanzibar, souostroví ležící v Indickém oceánu asi 25 km od pevniny. Turisté ho milují pro překrásné bělostné písečné koberce, romantická zákoutí a přehlídku drahokamů přírody.

Při prozkoumávání okolí na vlastní oči uvidíte želvy obrovské, delfíny, ale také opice. Na vlastní kůži pak okusíte, že je Zanzibar dovolená – Xanadu Villas and Retreat přepychová. Jedná se o ubytování v komfortních palácových vilách přímo na písečné pláži. Pokud tedy prahnete po maximálním pohodlí, resort se 24hodinovou obsluhou splní všechny vaše představy.

Kdy vyrazit?

Letecky jste na Zanzibaru asi za 15 hodin. I když se jedná o vcelku dlouhý let, časový posun je v zimním období 2 hodiny a v letním pouhou hodinu. Luxusní dovolená vám padne do noty zejména v zimních měsících, ale nic nezkazíte ani letním pobytem. Zanzibar se nachází poblíž rovníku, a proto zde panují celoroční tropické teploty.

Přírodní šperky na stříbrném podnosu

Hlavním důvodem, proč turisty láká exotická dovolená na Zanzibaru, jsou bělostné písečné pláže a teplé tropické vody. Když k tomu přidáte nepopsatelně krásné korálové útesy a podmořský svět, prostě neodoláte. Oblast je jako stvořená pro potápění a šnorchlování, daří se zde i surfování. Ostrov je oblíbeným místem novomanželů, dokonce se na něm konají i svatby. Dovolená na míru je bezproblémová, k tomu se podíváte na ostrůvky Pemba, Mafia, Mnemba i Chumbe, kde se můžete potápět, surfovat, vyzkoušet windsurfing, kiteboarding i vodní lyžování. Doslova povinností je poznání lesních rezervací a safari pod širým nebem. Uchvátí vás vzácné druhy motýlů, ohrožených opic, delfíni i želvy.

Dovolená na Zanzibaru je také plná chutí, vydejte se tedy na místních restaurací, které nabízení kořeněná jídla z mořských plodů, chobotnic, krabů i krevet.