Exekutorský úřad není jen strašákem, ale dokáže i pomoci

Přidat na Seznam.cz

Pod výrazem exekuce si většina lidí představí velmi nemilou životní situaci, s níž se v současné době setkává více než sedm set tisíc obyvatel naší země. O dané problematice stále koluje nepočitatelné množství mýtů, přičemž vlastně málokdo přesně tuší, co je pravda, a co naopak. Jakým způsobem vám může spolupráce s těmito odborníky pomoci? 

Poctivého nepálí 

Každý z nás ví, že když přestaneme platit smluvené pojištění, účty, nájem, hypotéku nebo nebudeme řádně splácet další půjčky, velmi brzy dostaneme do schránky výrazné upozornění. Na jeho základě získáme určitý čas na nápravu problému či alespoň komunikaci s věřiteli. Pokud budeme danou výzvu ignorovat, za čas přijde nemilá exekuce. Ta lidem v mnoha případech vezme i jejich domov. 

Exekutorský úřad následně takto získaný prostředek nabízí k prodeji jedincům, které zajímá dražba nemovitostí. Zmíněný proces představuje zajímavou příležitost pro kupující, již si mohou tímto způsobem pořídit výhodně majetek. 

Účelem exekuce nemovitostí je získat peníze z dražby a použít je na umoření dluhů postižené osoby. Ta se poté dočká nového života, během něhož má šanci jednat o něco lépe. To přirozeně platí jen v případě, kdy její dluhy nepřesahují hodnotu prodaného majetku. 

Zúčastněte se také 

Dražba nemovitostí v exekuci je běžně dostupná pro širokou veřejnost. Přesně proto se stává oblíbeným kláním pro šikovné investory, kteří vyčkávají na svůj okamžik. Chcete se zúčastnit i vy? 

Dražba a exekuce nemovitostí probíhá například pod taktovkou úřadu v Ostravě, na jehož internetových stránkách naleznete nejnovější nabídky ke koupi. Ty se pravidelně aktualizují, tudíž se určitě vyplatí je čas od času sledovat. Nenechte si uniknout výbornou příležitost a buďte vždy připraveni po ní skočit.