Exekuční dražby nemovitostí lákají stále více zájemců

Přidat na Seznam.cz

Přemýšlíte o tom, že byste investovali peníze do bytu, rodinného domu, případně třeba do pozemku, avšak nehodláte se smířit s nynějšími vysokými cenami? Pak vězte, že se naskýtá velmi zajímavá příležitost v podobě exekučních dražeb nemovitostí. Oč jde a za jakých podmínek se jich můžete zúčastnit?

Dražby nemovitostí jsou obecně oblíbené zejména v anglosaské části světa, jejich popularita však postupně roste také v tuzemsku. Klasická dražba nemovitostí bývá většinou hojně navštěvovaná, a to hlavně v případech, kdy se jedná o luxusní sídla.

Z jakého důvodu se konají exekuční dražby?

V současnosti už lze najít rovněž nemovitosti v dražbě, které pocházejí z exekucí. Majitelé totiž vzhledem ke svým dluhům přicházejí o majetek, který exekutor potřebuje zpeněžit, aby tak došlo k uhrazení závazků dlužníka. Exekuční dražby nemovitostí jsou sice stále spíše výjimkou, v poslední době se ale jejich počet rozrůstá.

Podmínky pro účast na dražbě

Pokud se koná dražba nemovitostí v exekuci, zpravidla ji pořádá k tomu určený exekutorský úřad. K akci se může přihlásit každý, kdo je plnoletý. Výjimku tvoří samotní dlužníci, jejichž objekt či pozemek se draží, dále pak také členové jejich rodiny a exekutor. Dražby a exekuce nemovitostí je možné provádět osobně, stále oblíbenější je ale online forma. Vždy je však důležité splnit ještě jednu zásadní podmínku. Je jí složení dražební jistiny.

Pakliže vás tato možnost zaujala, není nic jednoduššího než si projít portál dražeb nemovitostí. V něm najdete aktuálně dostupné objekty a pozemky, které čekají na svého nového majitele. Možná vás něco zaujme natolik, že v brzké době uskutečníte plánovanou investici. Velkou předností, jíž se dražby a exekuce nemovitostí mohou pochlubit, je fakt, že se tímto způsobem dá ušetřit poměrně výrazné množství peněz. Záleží samozřejmě na tom, jak velký je zájem o danou nemovitost, respektive kolik jsou za ni jednotliví zájemci ochotni zaplatit.