Dnes jsou trendem bezvýkopové opravy kanalizace

Přidat na Seznam.cz

Nefunkční kanalizace dokáže pořádně potrápit a její oprava se častokrát prodraží. Dnešní moderní metody však dokážou spoustu problémů vyřešit velmi rychle, bez nutnosti výkopových prací.

Bez kanalizace bychom byli všichni nahradí, život bez ní si v civilizovaném světě nedokážeme představit. Podle toho bychom se měli i chovat – zapomeňte tedy na házení tamponů do WC či vylévání olejů tamtéž. Tohle chování může způsobovat problémy. Takovým typickým je třeba ucpaná kanalizace, na niž je pak nutné použít vysokotlaké čištění.

Jaké jsou nejčastější závady na potrubí?

Pomocí monitorování kanalizace odborníci nejčastěji zjišťují následující potíže:

Rozsazené potrubí: Spoje se odchýlí od sebe ve vertikální, horizontální či osové podobě. Vznikne zub, za nějž se zachycují nečistoty a potrubí se ucpe.

Prorostlé kořeny: V místě poškození či netěsného hrdla mohou do potrubí prorůst kořeny, o něž se poté zachytávají nečistoty, až se kanalizace ucpe.

Praskliny na potrubí: Z různých důvodů se v potrubí objevují trhliny nejrůznější velikosti. Jsou-li příliš velké, uniká zde voda a sníží se nosná síla.

Rozpadlé potrubí: Potrubí je poškozené, vznikají střepy a ucpání.

Spadlý předmět: To byste se divili, co odborníci kolikrát najdou v potrubí – od dlažebních kostek až po láhve, které tam někdo vhodil.

Pro některé z těchto závad se dají využít bezvýkopové opravy kanalizace, u dalších se výkopovým pracím nevyhnete.

V čem spočívají bezvýkopové opravy kanalizace?

Bezvýkopové opravy kanalizace snižují jak čas, tak náklady na opravu kanalizace. Příkladem je třeba oprava pomocí tkaniny nasycené pryskyřicí, kdy se tkanina vloží na dané místo. Jakmile se pryskyřice vytvrdí, válec se vytáhne. Tato technika se dá použít na vadné spoje, střepy, praskliny i zamezení dalšího vzrůstu kořenů. Pro další potíže mají odborníci řadu jiných technik.